Facebook Google+ Twitter

Decyzja w sprawie tarczy już 10 lipca?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-01 07:13

Waszyngton liczy na podpisanie umowy o tarczy antyrakietowej z Polską podczas wizyty Condoleezzy Rice 10 lipca w Warszawie - pisze "Rzeczpospolita".

Polskie władze zapewniają, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Wiele zależy od amerykańskiej oferty pomocy w modernizacji naszych sił zbrojnych. Prezydent Lech Kaczyński przełożył wylot do Gruzji, aby sprawę amerykańskiej instalacji przedyskutować z Donaldem Tuskiem.

Anonimowy przedstawiciel strony amerykańskiej powiedział gazecie, że Condoleezza Rice nie przyjechałaby do Polski, gdyby sprawa tarczy była przesądzona. Podczas pobytu w Warszawie sekretarz stanu USA spotka się z Lechem Kaczyńskim, Donaldem Tuskiem oraz szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim.

Rząd i resort spraw zagranicznych od kilku dni krytykują prezydenta za prowadzenie własnej polityki w tej sprawie. Związane jest to z wizytą w Waszyngtonie szefowej Kancelarii Prezydenta Anny Fotygi, która rozmawiała o tarczy z amerykańskimi politykami.

W razie niepowodzenia negocjacji z Polską zainteresowanie tarczą wyraziła Litwa - pisze "Rzeczpospolita". Premier Gediminas Kirkilas przebywa właśnie w USA. Jego rzecznik przyznał , że tarcza antyrakietowa może być jednym z tematów rozmów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.