Facebook Google+ Twitter

Decyzja ws. Aleksandra Grada jeszcze w tym tygodniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-31 21:16

Premier Donald Tusk zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu zdecyduje, czy minister skarbu Aleksander Grad pozostanie na stanowisku. Szef rządu powiedział dziennikarzom w Gdańsku, że potrzebuje kilku dni, aby wysłuchać szczegółowych wyjaśnień. Nie wykluczył żadnego rozwiązania. Przed miesiącem premier zapowiedział, że jeśli proces sprzedaży stoczni w Gdyni i w Szczecinie zakończy się fiaskiem, minister skarbu straci stanowisko.

Dzisiaj Aleksander Grad poinformował, że katarski fundusz rządowy nie zdecydował się na zakup majątku stoczni Gdynia i Szczecin. O 18.00 minął termin wpływu pieniędzy od ewentualnego inwestora. Polski rząd zwrócił się już do Komisji Europejskiej z prośbą o przedłużenie terminu sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie.

Rzecznik Komisji Ton van Lierop powiedział, że Bruksela analizuje teraz list z Warszawy i na razie nie będzie udzielać komentarzy. W razie braku zgody majątek postoczniowy zostanie wyprzedany w trybie upadłościowym.

Minister skarbu ubolewa nad tym, że transakcja nie doszła do skutku, choć - jak zaznaczył - jego resort zrobił wszystko co w jego mocy, by doprowadzić ją do skutku. - Mam czyste sumienie - powiedział. - Zawsze jestem do dyspozycji premiera - odpowiedział na pytanie o złożenie ewentualnej dymisji Aleksander Grad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.