Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29988 miejsce

Decyzje, pieniądze, inwestycje. Kredyt hipoteczny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-23 15:49

Kryzys ekonomiczny powoli się kończy! Banki odpuszczają dotychczasowe dość twarde kryteria i znów rynek kredytów hipotecznych staje się dostępny dla wielu Polaków. Dziś sprawdzimy, jak to jest z kosztami kredytu.

Ten, kto wziął już kredyt, wie, ile kosztuje jego otrzymanie. Ale wie też, że bez kredytu nie mógłby liczyć na własne M. Mimo narzekań, większość z nas jest jednak zadowolona, choćby z tego, że we własnym mieszkaniu może wbić gwóźdź w ścianę i nikogo nie musi pytać o zgodę.

Sonda uliczna potwierdza, że procentowe koszty kredytu są nam w ogólnym zarysie znane.
Zanim jednak zdecydujemy się na wzięcie kredytu, musimy wybrać spośród wielu ofert. Warto samemu poszukać takiego kredytu, który będzie odpowiedni, zwracając przy tym uwagę przede wszystkim na jego całkowity koszt.

Arkadiusz Rzepecki z Banku Ochrony Środowiska zwraca uwagę, że na koszt uzyskania kredytu składają się: prowizja bankowa za udzielenie kredytu, marża banku i opłaty dodatkowe. Opłaty dodatkowe w przypadku kredytu hipotecznego, to najczęściej opłaty związane z wyceną nieruchomości, wynoszące ok. 700-1000 zł, następnie ubezpieczenie pomostowe transakcji, zazwyczaj ok. 0,5 proc. kwoty kredytu. Ta składka może być zwrócona po ustaleniu docelowego zabezpieczenia.


Każdy kredyt mieszkaniowy musi być ubezpieczony, a ten koszt wliczany jest w comiesięczne raty.

- Część ubezpieczeń jest obowiązkowa, inne są opcjonalne – mówi Marcin Krasoń, analityk Open Finace. – Do tych obowiązkowych należą tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu, stosowane, gdy zaciągamy kredyt bez wkładu własnego. Wtedy bank zabezpiecza się za pośrednictwem tego ubezpieczenia przed spadkiem ceny nieruchomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Olaf
  • Olaf
  • 27.12.2010 10:52

Ja też nie widzę tej dostępnosci przynajmniej jak szukałem kredytu to było bardzo cięzko udało się dopiero przy pomocy doradcy, także najlepiej chyba zaczynać swoje poszukiwania od wizyty u dobrego doradcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
iwona
  • iwona
  • 23.12.2010 08:59

ja jakos nie czuje zeby te kredyty byly bardziej dostepne....

Komentarz został ukrytyrozwiń
asia
  • asia
  • 23.11.2010 19:20

niech sie konczy, bo ile moze trwac, ja widze dobra passe po inwestycjach w fundusze w noble banku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.