Facebook Google+ Twitter

Deep. Enter

"Labirynt Odbić" Siergieja Łukjanienki to kawałek porządnego science fiction. Autor buduje wizję świata przyszłości, której nie powstydziłby się sam Stanisław Lem. "Głębia" zachwyca i zarazem przeraża.

 / Fot. Okładka"Labirynt Odbić" jest pierwszym tomem dylogii, uhonorowanej prestiżową nagrodą Bolszoj Zilant. Autorem jest Siergiej Łukjanienko, pisarz znany miłośnikom fantastyki za sprawą takich książek jak np. "Nocny Patrol" (który doczekał się głośnej ekranizacji kinowej). "Labirynt Odbić" to książka wyjątkowa pod wieloma względami.

"Labirynt" opowiada o wirtualnym świecie, który został wykreowany na podobieństwo rzeczywistego. Przypomina trochę bardzo popularne w pewnych kręgach "Second Life" - w Głębi można robić dosłownie wszystko: pracować, pić, uprawiać seks, bawić się i podróżować po przeróżnych krainach niczym ze świata fantasy. Bohaterem powieści jest Leonid, człowiek, który jest "nurkiem" - posiadł unikalną zdolność wchodzenia i wychodzenia z wirtualnego świata. Inni do wyjścia potrzebują timerów - przedmiotów, które automatycznie usuną ich z Głębi. Pobyt w wirtualnym świecie jest drogi, nurkowie zarabiają pieniądze pracując w różny sposób - wyciągają ludzi, którym grozi deep psychoza czy po prostu wykradają informacje za pieniądze. Pewnego dnia Leonid dostaje zadanie wyciągnięcia pewnej osoby z Labiryntu, gry która jest częścią Głębi. Problem polega na tym, że osoba ta nie ma odpowiednika w świecie rzeczywistym.

Tak pokrótce przedstawia się zarys fabuły "Labiyntu...". Książka jest bardzo sprawnie napisana, czyta się ją lekko i co najważniejsze wciąga. O nudzie nie ma mowy. Struktura fabuły jest przejrzysta: wszystko zostało podzielone na 5 części, które składają się z rozdziałów różnej długości. Nie będę ukrywał, że książka sprawi największą radość czytelnikom, którzy mieli okazję obserwować rozwój technologiczny komputerów PC w latach 90. Wszystkie pojęcia oraz aluzje staną się jasne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W literaturze rosyjskiej znów dzieje się dobrze. (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.