Facebook Google+ Twitter

Deep Purple. Już jest pierwszy singiel z nowej płyty "InFinite" (wideo)

"Time for Bedlam" jest pierwszym singlem z "InFinite", z albumu będącego dziełem na kres działalności Deep Purple. Z polskimi fanami zespół pożegna się w maju przyszłego roku, podczas dwóch koncertów pod szyldem "The Long Goodbye Tour".

Deep Purple - 'InFinite' (LP 2017); okładka przód; zrzut z ekranu FB (cropped) / Fot. screenshot FB by Pawel JankowskiKolejny z dinozaurów ery mezozoicznej rocka schodzi ze sceny. Deep Purple ogłosili definitywne zakończenie działalności zapowiadając zarazem ostatni z kamieni milowych swojego gatunku. Czas "InFinite" nastanie 7 kwietnia 2017 roku.

"Time for Bedlam" jest pierwszym znakiem rozstania. Tym samym postanowiono przyspieszyć pilotowanie nowego albumu; poprzednio zapowiadano prezentację singla z "Infinite" na 20 stycznia 2017 r. Teraz okruch nowego materiału w oprawie lyric video przyprawia już o prawdziwy dreszczyk zjawisk minionych. Klimat podszyty niejaką reminiscencją objawia Deep Purple niczym w swoim najlepszym czasie. Naprawdę zdumiewająco "purpurowe", na miarę oczekiwań i tylko pozostaje życzyć sobie całej płyty utrzymanej na równym poziomie.

Ponadto "Time for Bedlam" będzie antycypacją nowej płyty jako utwór zawierający się w wydawnictwie fonograficznym formatu EP (limitowany nakład). Znajdzie się tam wraz z kilkoma nagraniami, których nigdy dotąd nie opublikowano, ani nie składają się na "InFinite"; 3 lutego epka trafi na półki sklepowe.

Wierzyć się nie chce, że wszystko przygotowano jako swoistego rodzaju epitafium. Aliści panowie rozstawali się i powracali wiele razy, wcześniej głosząc o nieodwołalnym zakończeniu wspólnego grania. A może więc...

Póki co, ogłoszono wielkie pożegnanie - "The Long Goodbye Tour". Będzie to światowa trasa koncertowa, podczas której Deep Purple nie pominie Polski. Brytyjski zespół zabrzmi tutaj dwukrotnie: 23.05.2017 (Atlas Arena w Łodzi) i 24.05.2017 (Spodek w Katowicach).

Nie koniec na tym. Sam proces prac nad "InFinite", pisania utworów i zabiegów producenckich Boba Ezrina, został uwieczniony na taśmie filmowej. Podobno dokument zawiera kilka smaczków "od kuchni", co czyni go wyjątkowym. Film będzie dodatkiem dla niektórych edycji nowego albumu, zapowiedziano także projekcje podczas spotkań z fanami i przy okazji innych wydarzeń uświetniających promocję płyty.

Ciekawostka: okładkę "InFinite" stanowi fotografia wykonana w uroczym zakątku Wysp Magdaleny (Les Îles-de-la-Madeleine), w Zatoce Świętego Wawrzyńca (Kanada).

źródła: Twitter
FB
The Highway Star

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.