Facebook Google+ Twitter

Defibrylator grał dla Wielkiej Orkiestry

Podczas XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kielcach odbyły się pokazy ratownictwa, które zorganizowali członkowie Grupy Ratownictwa Fraktal, przy współudziale firmy Physio-Control.

Pokazy udzielania pierwszej pomocy na ul. Sienkiewicza w Kielcach. / Fot. Łukasz WilczyńskiPrzez cały dzień mieszkańcy miasta mogli nauczyć się obsługi defibrylatora Lifepak AED oraz jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Podczas akcji zbierano również podpisy na rzecz wprowadzenia w Kielcach programu powszechnego dostępu do defibrylacji.

W specjalnie rozstawionych namiotach, w czterech punktach Kielc, blisko 100 ratowników z Grupy Fraktal udzielało praktycznych porad, jak należy zachować się w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Mieszkańcy mogli również podszkolić się w ratowaniu życia, ćwicząc na specjalnych manekinach oraz treningowych wersjach lifepaków. Były to pierwsze w Kielcach ogólnodostępne darmowe szkolenia, które zorganizowano na tak dużą skalę w jednym czasie.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy równie chętnie wyrażali swoje poparcie dla wprowadzenia w Kielcach programu powszechnego dostępu do defibrylacji. Do tej poru za ideą opowiedziało się blisko 4 tyś. osób. Podobny program - Lifepak Ratunek dla Serca od roku działa już w małopolskiej Trzebini, gdzie na terenie całej gminy rozmieszczono 19 defibrylatorów AED oraz przeszkolono ponad pół tysiąca ochotników, tworzących sieć ratowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.