Facebook Google+ Twitter

"Dekada Gierka na tle PRL" w Sosnowcu. Edward Gierek ciągle żywy

W Sosnowcu odbędzie się wkrótce druga konferencja pt. "Dekada Gierka na tle PRL".

Dla jednych kontrowersyjna, dla innych kultowa, a dla jeszcze innych godna potępienia postać byłego I Sekretarza KC PZPR pochodzącego z Sosnowca Edwarda Gierka jest ciągle obecna w polskim życiu publicznym. Lokalne środowiska sosnowiecko-zagłębiowskie promują od niedawna bardzo intensywnie tę osobę. Starają się zarówno oddać sprawiedliwość reformatorowi PRL, jak i obiektywnie i uczciwie ocenić bilans jego rządów. Warto przypomnieć, że na cześć jego pamięci imieniem Edwarda Gierka nazwano jedno z sosnowieckich rond w centrum miasta. W mediach dość często ostatnio pojawiają się informacje z różnych regionów Polski o pomysłach upamiętnienia tej postaci w formie pomników.

Najbliższa okazja do całościowego oglądu i oceny dokonań Edwarda Gierka nastąpi już wkrótce, w trakcie październikowej II Konferencji pt. "Dekada Gierka na tle PRL", organizowanej przez Instytut Edwarda Gierka. Można oczekiwać obiektywnych informacji i podsumowań tej historycznej już a ważnej, wzbudzającej nadal emocje postaci.

Konferencja odbędzie się w sobotę 9 października, w samo południe o godz. 12, w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych przy ulicy Jagiellońskiej nr 13 w Sosnowcu. Z tego, co mi wiadomo, udział w konferencji mogą wziąć osoby z zaproszeniami, obecność należy potwierdzić do 5 października u organizatorów. Chcesz uczestniczyć w wydarzeniu - odezwij się do organizatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.