Facebook Google+ Twitter

Dekada Spotkań Górskich „Lawiny” na jednym kalendarzu

W tym roku, w Rudzie Śląskiej, po raz dziesiąty odbędą się Spotkania Górskie „Lawiny”. Organizator festiwalu – Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI – postanowiło wydać niezwykły kalendarz.

Tworzy go fotograficzny kolaż, zbudowany ze zdjęć wykonanych podczas poprzednich edycji „Lawin”. Kalendarz można zdobyć, wspierając internetową zbiórkę publiczną na tegoroczne „Lawiny”. Prowadzona jest ona za pośrednictwem portalu wspieramkulturę.pl
 / Fot. In-nI
Gościem dziesiątych „Lawin” będzie m.in. Leszek Cichy, który wspólnie z Krzysztofem Wielickim dokonał pierwszego zimowego wejścia na Mount Everest oraz Dariusz Załuski, zdobywca pięciu ośmiotysięczników i zarazem znakomity filmowiec, autor wielu nagrodzonych filmów o tematyce górskiej. To właśnie ich (choć nie tylko ich) autografy znajdą się na okolicznościowym kalendarzu.

Poza prelekcjami obu himalaistów w programie tegorocznego festiwalu znalazły się wystąpienia miłośników gór ze Śląska, pokazy filmów o tematyce górskiej, koncerty, warsztaty wspinaczkowe dla dzieci i dla dorosłych, konkurs i warsztaty fotograficzne, a także pokazy sprzętu lawinowego. Wszystko to za darmo. Impreza nie jest biletowana. Można ją natomiast wspomóc finansowo biorąc udział w zbiórce publicznej prowadzonej za pośrednictwem internetowego portalu Wspieram Kulturę.

W zamian za datki organizatorzy oferują m.in. pamiątkowe kubki, koszulki i jubileuszowy kalendarz, ale również książki "Wybraniec. Życie po śmierci na Evereście", vouchery upoważniające do testowania sprzętu narciarskiego w centrach WinterGroup, vouchery do restauracji „Chata Olimpijczyka” w Wiśle, kupony uprawiające do zniżek przy zakupach w sklepach Tuttu, voucher na badania wydolnościowe w Centrum Diagnostyki Sportowej w Wiśle oraz voucher na wyjazd motocyklowy enduro.

Zbiórka trwać będzie do 12 listopada.

Link do zbiórki

http://wspieramkulture.pl/projekt/1138-JUBILEUSZOWY-FESTIWAL-SPOTKANIA-GORSKIE-LAWINY-2015

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.