Facebook Google+ Twitter

"Dekada Wałęsy" - nowa wystawa w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-05 16:45

W Warszawie otwarto wystawę pod tytułem: "Dekada Wałęsy 1980 - 1989, czyli dlaczego runął Mur Berliński?". Przygotował ją Zespół do spraw Budowy Muzeum Komunizmu przy Stołecznym Zarządzie Rozbudowy Miasta.

Kierownik zespołu Wojciech Borowik, tłumacząc genezę tytułu wystawy, podkreśla, że bez Lecha Wałęsy historia Polski i świata mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej. Zmiany w komunistycznej Europie mogły zakończyć się krwawo. Na wystawie zostanie pokazanych około 60. zdjęć i plakatów "Solidarności". Dokumentują one rzeczywistość lat 80-tych w Polsce. Autor fotografii Erazm Ciołek zwraca uwagę, że zdjęcia są najlepszym dokumentem historii. Wyjaśnia, że napisać można wszystko, także nieprawdę, zdjęcia natomiast przedstawiają fakty.

Dyrektor warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Jerzy Eisler zaznacza, że wystawa jest skierowana przede wszystkim do trzech grup odbiorców: uczestników wydarzeń lat 80, młode pokolenie oraz turystów z zagranicy, którzy mogą w ten sposób poznać naszą historię. Wystawa przygotowana jest w dwóch językach - polskim i angielskim.

Wanda Górska z Biura Kultury Warszawy podkreśla, że wystawa czynna jest od godziny ósmej do 20-tej. Można ją jednak oglądać nawet po zamknięciu. Na witrynie "InfoQultury" przy Placu Konstytucji 4 zostanie ustawiony telewizor plazmowy, na którym będą wyświetlane fotografie, prezentowane na wystawie.

Ekspozycję można oglądać siedem dni w tygodniu w "InfoQulturze". Pozostanie tam do 14-go września, a później trafi do Gdańska. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.