Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26917 miejsce

Dekada zmian klimatycznych w Europie

Ambasada Republiki Niemiec oraz Polsko - Niemiecka Izba Gospodarcza przy współpracy Brytyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej zorganizowały konferencję w Krakowie na temat zmian klimatycznych w świecie i ochronie środowiska. Debata miała miejsce w środę 14 grudnia br.

Dyrektor Brytyjsko - Polskiej Izby Gospodarczej O/Kraków Agnieszka Libura. / Fot. Fot. Henryk CzechowskiW konferencji 14 grudnia uczestniczyli między innymi: Helmut Lüders Kierownik Wydziału Gospodarczego Ambasady Niemiec Warszawie, dr Heinz Peters, Konsul Generalny Niemiec Krakowie, Katarzyna Siwek kierownik Biura Regionalnego AHK w Gliwicach i dyrektor Brytyjsko - Polskiej Izby Gospodarczej O/Kraków Agnieszka Libura.

Helmut Lüders Kierownik Wydziału Gospodarczego Ambasady Niemiec Warszawie / Fot. Fot. Henryk CzechowskiZmiany klimatyczne, ochrona środowiska naturalnego, wpływ złej gospodarki na środowisko ma tragiczne skutki. Zwołanie tak ważnej międzynarodowej konferencji w Krakowie to wielki zaszczyt dla regionalnego
środowiska naukowego oraz organizacji i osób zajmujących się tymi tematami.

Głównymi tematami były: program wsparcia finansowego w ochronie środowiska, międzynarodowa polityka energetyczna, energia odnawialna w Polsce, zmiany klimatu a bezpieczeństwo energetyczne, ekologia jako determinanta zmian gospodarczych w Polsce, wpływ zmian klimatycznych na miasta, katastrofa ekologiczna czy złe gospodarowanie środowiskiem.

dr Heinz Peters, Konsul Generalny Niemiec Krakowie / Fot. Fot. Henryk CzechowskiBezpieczeństwo energetyczne - to stabilne zabezpieczenie energii i paliw gwarantujące krajowe zaspokojenie po dostępnych cenach, które akceptuje społeczeństwo. Optymalne wykorzystanie krajowych zasobów surowców potrzebnych do wytwarzania między innymi energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo dzieli się na podstawowe trzy kierunki przedmiotowych działań: energetyczny, rynkowy czyli ekonomiczny, ekologiczny.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niczego nie sugeruję. Stwierdzam tylko, ze Niemcy nie są uprawnieni do przedstawiania Polsce metod ochrony przyrody bo zniekształcą ją tak jak u siebie, tylko innymi sposobami. Bogactwo naszej natury wynika z naszych sposobów jej ochrony. Przyjmowanie obcych "przemyśleń" w miejsce już sprawdzonych i dobrych (o czym świadczy jeszcze trochę stan naszej przyrody) nie jest dobre, Panie Grzegorzu. Jej aktualny stan nie wynika z niemieckich i innych zachodnich pomysłów, które zdaje się Pan bezkrytycznie przyjmuje za tzw. mediami opiniotwórczymi. Nie widząc związku między sposobami ochrony z ogromną kasiorą generowaną z naszej kieszeni, która w gruncie rzeczy przyrodę zubaża. Pisałem o tym nie raz dając tego dowody. Takich dowodów Pan nie ujrzy w GW. Ale gdyby to Pana głębiej interesowało to je Pan odszuka. Póki co powtarza Pan slogany i utarte, nie sprawdzone i fałszywe stanowiska jednej strony. A są to najczęściej zwyczajne manipulacje. Czy spróbował się ktoś merytorycznie odnieść do moich wytyków w tekście o krukach i wronach - prócz słów oburzenia (Rozdziobią nas kruki, wrony" link ) albo do galerii Krzysztofa Masłowskiego o bobrach (link
Rozumiem, że woli Pan w dalszym ciągu rąbać lasy tropikalne (zdecydowanie bardziej wartościowsze niż nasze rodzime pod względem zasobności, produkcyjności, produkcji tlenu, etc, etc, tylko dlatego, że pogonili stamtąd Greenpeace, która wraz z siostrzanymi spółkami wżarła się w Polskę i Europę) by nasze toczył kornik zgodnie z nowymi zasadami ochrony zalecanymi przez te organizacje ( polecam raz jeszcze "Polska kornikiem Europy" : link ). A może Pan nie dostrzega związków?
Czyżby Pan preferował próchno w lesie?
Bo ja asfaltu w lesie nie lubię, szczególnie, że brakuje go na drogach publicznych. Drzew posadziłem natomiast dużo, i nie na sztuki to można liczyć ale na hektary. Wiem, że to teraz niezbyt popularne, bo trzeba się przyglądać jak umierają i się walą spróchniałe a na nich wyrastają pokrzywy i leszczyna - najwartościowsze zdaje się zbiorowiska "leśne" dla ekologistów i wielu redaktorów.
Choć dla ciemnego luda czasami zorganizują jakąś akcję sadzenia.
Sami wolą orzechy włoskie i odpowiednie dopłaty - one są zgodne z Naturą 2000 - bo las, Panie Grzegorzu, już tam nie może powstawać - jest niezgodny z prawem.
Proszę poznać prawo i poczytać kapkę, ale z różnych źródeł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli sugeruje Pan, że skoro państwa zachodnie jak np Niemcy zdewastowały swoje środowisko naturalne budując bez umiaru, to my postępując z przyrodą bardziej sensownie będziemy tworzyć zaścianek?
Przypomina mi się od razu jak pod hasłami "nowoczesności" wycinano na nowych osiedlach stare piękne drzewa żeby wyasfaltować co się da, bo tak jest na zachodzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To bardzo ciekawe wiadomości, jak Niemcy nas uczą ekologii lub raczej jak budować zabobon i Polski Park Narodowy. Milion ludzi już straciliśmy.
Czemu Niemcy nie posilą się u nas bobrami i łosiami? Czemu nie stworzą własnego Niemieckiego Parku Narodowego? Czemu to Polska została wskazana na tworzenie zaścianka?
Trochę mnie to martwi: link oraz o mitach efektu cieplarnianego: link
i ochronie kornika w Polsce: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.