Facebook Google+ Twitter

"Dekady praskie", czyli wystawa dotycząca stołecznej Pragi lat 60.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-12 21:27

Na wystawie w Warszawie można oglądać fotografie uwieczniające życie stołecznej Pragi lat 60. To pierwsza z planowanego cyklu wystaw pod tytułem "Dekady praskie". Wystawę tworzy 45 fotografii i około 200 slajdów wykonanych przez sześciu autorów.

Prezentowane zdjęcia, często robione z ukrycia, to dokumentacja historii. Zobaczymy tam między innymi Bazar Różyckiego, Stadion Dziesięciolecia, ulicę Ząbkowską czy Targową oraz obrazy z życia codziennego Pragi. Zwieńczeniem wystawy ma być wydany katalog. Na razie funkcjonuje jego pierwowzór, do którego zwiedzający mogą wpisać informacje na temat zdjęć, na przykład gdy rozpoznają sfotografowaną osobę.

Klimat minionego czasu oddają także towarzyszące wystawie fotografii przedmioty z epoki - sukienka typu "chłopka", saturator, słup z afiszami czy stolik w kształcie jaja. Wystawę "Dekady praskie Praga '60" można oglądać do 5 października w Wytwórni Wódek "Koneser" przy ulicy Ząbkowskiej. Wstęp jest wolny. W najbliższą niedzielę odbędzie się towarzyszący wystawie pokaz mody z lat 60. przygotowany przez Jerzego Antkowiaka i młodą projektantkę mody Ewę Morkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.