Facebook Google+ Twitter

Dekret Bieruta zmartwychwstał

Dekret Bieruta zmartwychwstał. Na jego podstawie, najemca otrzymuje eksmisję i jest to zgodne z prawem. Właściciel podnosi czynsz do niebotycznych kwot, bo ma prawo do godziwego zysku, to też jest zgodne z prawem, a gdzie ludzie? W slumsach.

Właściciele doczekali się zwrotów kamienic i dobrze, jeżeli są to właściciele, a nie cwaniacy, którzy podają się za pełnomocników.

Windują czynsz do 10 zł za metr kwadratowy mieszkania - nie płacisz, nie masz wody, prądu, gazu. Ktoś powie, że im się należy, owszem tylko miasto powinno wziąć na siebie obowiązek przydziału lokalu, skoro kilkadziesiąt lat dysponowano mieszkaniami. Teraz lokatora dokłada się jako karne odsetki za bezpodstawne korzystanie z cudzego mienia. Sądy wydają wyroki, nie wnikając w sytuację rodziny, lokal socjalny otrzyma, inwalida, matka wychowująca nieletnie dzieci. Pozostali muszą o siebie zadbać sami, albo właściciel znajdzie pomieszczenie zastępcze w hotelu, w pralni, itp. na okres 2-3 miesięcy. Mówi się, że nie ma eksmisji na bruk, jest tylko w białych rękawiczkach, lokalu socjalnego, też nikt by nie chciał. Dlaczego, bo w tych miejscach jest kres cywilizacji. Podam przykład, lokal 19 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, w dawnym hotelu robotniczym huty szkła. Ubikacja na dworze około 50 metró od budynku, woda na korytarzu. Lokatorzy potrzeby fizjologiczne załatwiają do wiader i wylewają do szamba, bo mają
bliżej.

Trudno jest uwierzyć, że w XXI wieku w środku Europy, człowiek jest przedmiotem, który można zbyć, na rzecz innego właściciela. Kraje cywilizowane dbają o ludzi w wieku emerytalnym, niżej uposażonych, czy takich, którzy nie dają sobie rady w tych czasach.

Najemca ma dwóch wrogów, jeden to właściciel, a drugi miasto. Jeden ma pieniądze, a drugi władzę, mówi się o mostach, drogach itd. a gdzie jest miejsce dla człowieka, jak nie masz zasobów finansowych, willi, to ciebie w tym kraju nie ma.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Panie Robercie Grzeszczyk, nie ma Pan łatwiejszego pytania, nie mam pojęcia na kogo głosować, bo nie ma godnych ludzi. Prawdą jest, żeby nie zwyciężyła jakaś partia, to głosujemy na inną i powstaje błędne koło, za które płacą wszyscy. Widać jak pazerny jest kościół, a przecież mieli żyć w ubóstwie, a żyją w luksusach. Ma Pan rację będą żądać więcej, odbieram tak jak Pan. Często się zastanawiam,czy trzeba Egiptu, żeby usunąć ze stołków cwaniaków, którzy przyspawali się do foteli, czy muszą siedzieć 20 lat w Sejmie.
Kurski miał rację, "głupi Naród wszystko kupi" święte słowa, wystarczy trochę obiecanek, i już kupiony. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wando, rozumiem. I jestem również świadkiem tego typu przekrętów. I dlatego napisałem to co napisałem. Solidarność społeczną mamy i to to bój się toczył w 1980 i 1989 roku? Pani się cieszyła i a Pani dzieci może ścierały się z ZOMO. I wywalczyła Pani swoich własnych wybrańców i klikę, która często na drodze administracyjnej wzrusza prawo i własność. Twierdzę, że wszystko zaczęło się od kościoła. Gdy ten wyciągnął łapę - to już końca nie widać będzie. A Komisję po cichutku rozwiązano. Być może Pani to odbiera inaczej. Ale zapewniam, że z perspektywy tak to wygląda.
I na kogo teraz zagłosujemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Andruszkiewicz
  • Ewa Andruszkiewicz
  • 27.02.2011 21:08

Piszecie Panstwo, ze ponosiliscie koszty. Ja tez. Nikt mi mieszkania nie remontowal. Tez stalam w kolejkach po sedesy, wanny, kuchenki gazowe. To wszystko mi odebrano w majestacie prawa. Kiedy byl dekret Bieruta kamienicznikow informowano, ze zabiera sie im domy. Jesli mieszkali w nich, nikt ich nie wyrzucal. Mnie nikt nie powiadomil, ze zabierana jest moja kuchnia, moj kibel, moje podlogi. Po prostu oddano je, nawet nie wiem komu. Ci, ktorzy przedstawiaja sie jako spadkobiercy nie chcieli nawet zobaczyc swojego spadku.
Warszawa to drogie miasto. Urodziłam sie w nim, a teraz zostalam z niego wyrzucona przez gangsterow, ktorzy zabrali mi dach nad głową i środki do życia (przez prawie poltora roku 1/3 emerytury zabiera mi komornik). W Warszawie dziala 20 gangów, ktore wyspecjalizowaly sie w przejmowaniu przedwojennych kamienic. Na kamienicy, w której mieszkalam zarobili ok. 8 mln zl. Wyrzucili 3 rodziny i natychmiast sprzedali mieszkania za grosze. Dalo im to zysk ok. 2 mln zl. Ale prawdziwy zarobek, to odszkodowanie ze skarbu pañstwa za mieszkania, które gmina sprzedala lokatorom. To jest 80 proc. wartosci rynkowej tych mieszkan. I o nic wiécej tu nie chodzi. Wyrzuca sie nas z mieszkan, ktore w calosci utrzymywalismy przez co najmniej 30 lat, a niektorzy nawet przez 60. I prawie nigdy nie wracaja do nich prawowici wlasciciele, tylko stanowia one przedmiot handlu dla jakichs Massalskich, Mossakowskich i innych oszustów. Wszystko to sié odbywa za przyzwoleniem wladz wszelakich, prokuratorow i sedziow, ktorzy raczej nie dzialaja na nasza szkode calkiem bezinteresownie. "Moj gang" przejal w ciagu ostatnich 8 lat co najmniej 60 kamienic. O tylu wiem. Myßlicie Panstwo, ze tylko ja zostalam przez nich pokrzywdzona? Wy tez, choc o tym nie wiecie. Ja jestem tylko produktem ubocznym tego interesu. Wszyscy placimy na te wielomilionowe odszkodowania, wyplacane falszywym mecenasom, reprezentujacym rownie falszywych wlascicieli.
Wanda pisze o czynszach po 10 zl za metr. Mialo byc chyba 100 zl. Takiego czynszu zazyczyl sobie p. Mossakowski na Krakowskim Przedmiesciu. Ja placilam po 15 zl za metr i nie uchronilo mnie to przed eksmisja. I gówno to kogokolwiek obchodzilo, ze wyrzuca sie emerytke na bruk. W ostatniej Angorze ukazal sié tekst o mojej eksmisji. Polecam lekture.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mosiczuk!
Uważa Pan, że mnie to wszystko samo przyszło, zgadł Pan, jestem na emeryturze i również stałam za meblami, również szukałam materiałów wykończeniowych, również miałam książeczki mieszkaniowe swoją i dzieci, którymi w pewnym czasie mogłam sobie kupić 10m2 bo zjadła rewaloryzacja. Nie ma Pan prawa wydawać opinii, nie znając sytuacji. Wiele ludzi sprzedając morgi, trafiało do Warszawy i dzisiaj mają dużo do powiedzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Wanda Pradzioch, nie za bardzo rozumiem do kogo ma Pani pretensje. Najmniej widzę, że do siebie. Jak rozumiem jest Pani już na emeryturze. Co Panią zmusza do płacenia takich kwot za mieszkanie. Co zmusza Panią do mieszkania w centrum stolicy, gdzie jest normalnym wysoka stawka za m kwadratowy powierzchni. Tak dla porządku pragnę Pani powiedzieć, że Ci którzy-Pani zdaniem-pławią się spółdzielczą własnością, ciężko na to pracowali. Pani mieszkając w mieszkaniu komunalnym, otrzymanym za darmo i z nikłym czynszem, nie jest pewnie w stanie zrozumieć co najmniej kilkunastoletniego oczekiwania na własne M, za własne ciężko zarobione pieniądze. Nie zrozumie Pani tułania się po prywatkach w oczekiwaniu na lokum. Nie zrozumie szukania materiałów wykończeniowych do mieszkania i stania dniami za byle jakim-do nich-meblem. Sami chcieliśmy i sami zgotowaliśmy sobie taki los. Komuna nie wróci i nie da.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kosma! Jeszcze nic straconego, żeby krzyk rozpaczy dosięgnął Pani. Skąd w was ludzi tyle jadu, wydawać opinię o kimś, kogo się na oczy nie widziało, i o kim się nic nie wie.Rozczaruję Panią, że ci ludzie mają wyższą kulturę, niż Pani, bo nie krytykują nikogo nie znając go.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kowalczyk!
Jakie Pani ponosi koszty w spółdzielni, być może, że tacy jak, Pani dzisiaj mają się za wielkich właścicieli mieszkań, którzy kupili za 1zł, słownie: jeden złotych. Rozczaruję Panią, bo większość ludzi z reprywatyzacji, to czyści Warszawiacy, bo kilkadziesiąt lat wstecz, Warszawa była miastem zamkniętym. W tym czasie nikt nie mógł kupić, czy nawet zameldować się tutaj. Dzisiaj masa ludzi jest z innych miast i tacy najbardziej się mądrzą. Proszę, nie obrażać tych, którzy płacą za nie swoje winy i zapewniam, że ponosili większe koszty niż Pani, nikt im nie sprzątał klatki, nie odśnieżał, nie dbał o to , czy jest światło na klatce, czy jest czysta itd.
To jest mylne pojęcie o lokatorach komunalnych. Ciekawa jestem jaki czynsz płaci Pani, bo zapewniam, że komunalny, nie był "psim groszem", wie Pani ile miesięcznie kosztuje elektryczne ogrzanie mieszkania 40m2, powiem, jest to kwota rzędu 400-500zł, kto więc płaci więcej?a właściwie to szkoda mi czasu dla Pani jadu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Grzeszczyk!
Cieszy mnie, kiedy ludzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, jako dziennikarz z pewnością Pan wie, że zamiast właścicieli, mamy pseudo właścicieli. Urodziłam się na ul. Żurawiej w Warszawie, latach 50tych. jako dziecko, bawiłam się na gruzach, doskonale pamiętam, jak wyglądała W-wa, kamień na kamieniu.
Dlaczego oddajemy coś, czego nie było, moi rodzice brali udział w odbudowie W-wy i dzisiaj, kiedy słyszę, że komuś się oddaje to coś, czego nie było w tym miejscu, albo, że już otrzymał odszkodowanie, to jest to chyba niegospodarność, żeby nie użyć słowa, które tu bardziej pasuje. Zgodzę się, że właściciel ma prawo do swojej własności, ale człowiek nie może płacić za coś, co nie jest od niego zależne i nie miał na to wpływu.
Jako dziennikarz, z pewnością również Pan wie, że powstały już grupy, które skupują kamienice, miasto oddaje nawet zbytnio, nie sprawdza, czy to faktycznie właściciel, czy spadkobierca, a Warszawa była w 90% w gruzach. Chciałabym dać Panu dużo przykładów łamania prawa, ale wówczas sama miałabym kłopoty, bo chyba nie jest normalne, że jeden właściciel ma w każdej dzielnicy kamienicę. Do oddania w Warszawie jest ponad 2 tys. budynków, a ile tragedii ludzkich, tutaj brak danych. Jeżeli interesuje Pana ten temat to służę, i nie tylko ja, informacją. Pozdrawiam, może wszystkim, którzy dyskryminują najemców komunalnych, stwierdzam,że to najzwyklejsi ludzie, godni szacunku i o to tylko walczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wando, zdaję zobie sprawę, że nie powinno się flancować starszych. Ale cały przewrót Wałęsowej i Mazowieckiej Solidarności zakładał przywrócenie normalnej sprawiedliwości społecznej i dziejowej. I ją przywrócił ? O to się biło 10 milionów członków Solidarności. I wciąż są znaczącą siłą i wciąż o tą sprawiedliwość się biją? Jeszcze brakuje kilkadziesiąt milionów na świątynię, a może należy się zrzucić dodatkowo na stadion albo kolejne włości dla KK. Ten w zamian kubek z zupą poda :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, bo w swoim artykule nie wyskoczyło jedno zero. Czynsz dla najemców dekretowych dochodzi do 100zł za metr, a nie do 10zł. Taki czynsz obowiązywał na Krakowskim Przedmieściu Warszawy.

Muszę wyjaśnić swoim przedmówcom, że nie dlatego właściciele wyłączają media,że lokator nie płaci, tylko dlatego, że nie płaci kilkadziesiąt zł. za m2.
Jestem ciekawa, czy jest ktoś chętny płacić za lokal 34m2 czynsz 3400, 1800zł, czy chociażby 1000zł, skoro jest to mieszkanie, a w zasadzie było, mieszkaniem komunalnym.
Nikt nie neguje prawa własności, ale skoro najemca dostał przydział na dany lokal, a spełnia wszystkie kryteria, bo jest emerytem, salową, nauczycielką, czyli grupą społeczną, której nie stać na kupno własnego M. Przecież wiadomo, że Polska nie jest krajem tylko ludzi bogatych, być może Ci, najbardziej krytykują. W czasach komuny nie było można wziąć kredytu hipotecznego. Dzisiaj już są rodziny, które mają problem ze spłatą i będą szukać pomocy w dzielnicach, co wówczas im powiemy, że nie mają prawa do pomocy, bo to, że stracili możliwość spłaty kredytu, to ich wina.
To nie prawda, że najemcy komunalni, wszystko mieli za darmo, bo duże nakłady finansowe wkładali w mieszkania, żeby poprawić warunki lokalowe. Państwo na ten cel nigdy nie miło pieniędzy, więc nie mówmy o tym, o czym nie mamy pojęcia, ja też nie miałam pojęcia, dopóki nie stałam się jedną z nich i również członkiem organizacji lokatorskiej, dlatego poznałam tragedie ludzi.
Trafia mnie szlag, kiedy czytam takie wypowiedzi od osób, które same być może skorzystały na lokalach komunalnych,czy spółdzielczych, bo wykupiły za 5-10% a są tacy, którzy jeszcze taniej bo za 1zł. wartości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.