24137 miejsce

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia 1:1 w półfinale play-off

Nie doszło do niespodzianki w Bydgoszczy. W rewanżowym meczu półfinału play-off PlusLigi, broniący mistrzowskiego tytułu zespół Asseco Resovii zwyciężył drużynę Delecty 3:1 ( 25:22, 18:25, 26:24, 25:23 ).

Po bloku w aut - punkt dla Delecty / Fot. Andrzej WiosnaPo niedzielnym meczu kibice siatkówki w Bydgoszczy wietrzyli sensację. Dwa zwycięstwa ich drużyny z broniącą tytułu Mistrza Polski Asseco Resovią byłyby znakomitą zaliczką przed meczami w Rzeszowie.
W poniedziałkowym rewanżu lepsi jednak okazali się mistrzowie, którzy po dramatycznym meczu zwyciężyli 3:1.
Obie drużyny zafundowały kibicom niezwykle emocjonujące widowisko, w każdym secie walka była bardzo wyrównana, mecz stał na wysokim poziomie.

Szczególnie trzeci i czwarty set rozgrzały publiczność w bydgoskiej hali do granic emocji. Obydwa sety wygrali Rzeszowianie, ale były to przysłowiowe wygrane "o włos", szczęście w decydujących momentach było przy zawodnikach Asseco Resovii.
Jak wiadomo, szczęście sprzyja lepszym...W decydującym, czwartm secie gracze Delecty prowadzili 23:21 i byli o krok od tie - breaku. Zawodnicy Resovii potrafili jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Graczom Delecty zabrakło umiejętności wykończenia kilku ważnych akcji w decydujących momentach meczu. Obrońcy tytułu wykazali więcej zimnej krwi...

Wydaje się jednak, że wynik tego play-offu jest wciąż otwarty, drużynę Delecty stać na sprawienie sensacji w Rzeszowie.

Stan w półfinale play-off 1:1(gra się do trzech zwycięstw). Następne mecze 24 i 25 marca w Rzeszowie.Dawid Konarski na potrójny blok / Fot. Andrzej Wiosna

Delecta Bydgoszcz:Stephan Antiga, Michał Masny, Marcin Wika, Wojciech Jurkiewicz, Piotr Lipiński, Michał Dębiec(libero), Dawid Konarski, Marcin Waliński, Andrzej Wrona, Tomasz Wieczorek
Asseco Resovia Rzeszów: Paul Lotman, Wojciech Grzyb, Piotr Nowakowski, Lucas Tichacek, Grzegorz Kosok, Olieg Achrem,
Zbigniew Bartman, Jochen Schops, Łukasz Perłowski, Krzysztof Ignaczak(libero).