Facebook Google+ Twitter

Delegacja Europejskiej Unii Piłkarskiej w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-04 08:49

Dzisiejszy dzień może okazać się decydującym dla organizacji przez Poznań meczów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Stolicę Wielkopolski wizytować będzie delegacja Europejskiej Unii Piłkarskiej z jej sekretarzem generalnym Davidem Taylorem.

Radiu Merkury udało się dotrzeć do nie publikowanego planu wizyty w Poznaniu Davida Taylora - jednej z najważniejszych postaci w europejskiej federacji. Gość z UEFA przyleci na lotnisko Ławica tuż przed południem i od razu dokona przeglądu tego portu. Kolejną godzinę Taylor spędzi na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, a później przejedzie na tereny MTP, gdzie w czasie mistrzostw ma być utworzona jedna ze stref dla kibiców.

W planie wizyty jest także inspekcja poznańskiego dworca PKP i autokarowe zwiedzanie miasta. Około 16.00 oficjele UEFA pojadą do Wrocławia, przy okazji oceniając prace na trasie wylotowej.

O organizację spotkań mistrzostw Europy za trzy lata w naszym kraju i na Ukrainie stara się 6 polskich miast - cztery na liście głównej to: Poznań, Warszawa, Gdańsk i Wrocław oraz dwa rezerwowe: Kraków i Chorzów. Ostateczny przydział - 13 maja na posiedzeniu UEFA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.