Facebook Google+ Twitter

Delhi. Marsz symbolizujący walkę o wolny Tybet

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 11:12

W Delhi, w miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego, rozpoczął się marsz ulicami miasta z pochodnią symbolizującą walkę o wolny Tybet i prawa człowieka. Po południu w New Delhi odbędzie się oficjalna sztafeta z ogniem olimpijskim.

Marsz Tybetańczyków oraz wspierających ich indyjskich obrońców praw człowieka rozpoczął się zapaleniem pochodni od płomienia na miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego. Po zapaleniu znicza odbyły się modlitwy, w których uczestniczyli przedstawiciele kilku wyznań.

W marszu ulicami Delhi biorą udział tysiące zwolenników wolnego Tybetu. Powiewają tybetańskie flagi oraz transparenty przeciw Chińskiej przemocy w Tybecie. Uczestnicy marszu podkreślają, iż oficjalna sztafeta olimpijska, której trasa przebiega przez prestiżową aleję Raj Path w New Delhi ma niewiele wspólnego z ideą olimpijską. Odbędzie się bowiem pod ochroną kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, którzy na żądanie władz chińskich chronią znicz olimpijski.

Alternatywny marsz ze zniczem zakończy się w pobliżu Jantar Mantar (Dżantar Mantar), historycznego obserwatorium astronomicznego w New Delhi, tradycyjnym miejscu wszelkich tybetańskich protestów. Organizatorzy chcą tam założyć okresową osadę nazwaną przez nich Małym Tybetem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.