Facebook Google+ Twitter

"Deliberacje" - koncertowy spektakl w mistrzowskim wykonaniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-30 10:29

Cykl:"Wielcy aktorzy w małych formach",Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. "Deliberacje" to mistrzostwo słowa Dariusza Jakubowskiego i kunszt muzycznej interpretacji sopranistki Katarzyny Thomas i lutnisty Tadeusza Czechaka.

W sobotę 28 kwietnia na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie uczestniczyliśmy w doniosłym wydarzeniu artystycznym.

Oto ze swoim autorskim koncertem-spektaklem zawitał warszawski aktor Dariusz Jakubowski i nie był to bynajmniej występ z cyklu "goło i wesoło",do czego niektórzy artyści zdążyli już nas, niestety, przyzwyczaić.

Głównym żródłem godności aktora,główną osnową jego możliwości twórczych jest słowo.Słowo z całą tajemnicą,z nieskończonymi możliwościami interpretacyjnymi,z nienaganną techniką.Jakubowski o tę godność walczy i zwycięża.

W oryginalną formę tego niezwykłego koncertu-spektaklu balansującego na pograniczu muzyki,teatru i performance'u, doskonale wpisują się muzycy,którzy kunsztem muzycznej interpretacji muzyki dawnej dorównują mistrzostwu słowa aktora.

"Deliberacje"to spotkanie z lieraturą z najwyższej półki od Kochanowskiego,Reja,po Goethego i Herberta i muzyką interpretowaną z najwyższym kunsztem historycznego kanonu wykonawczego. Koncertowy spektakl w mistrzowskim wykonaniu. Po prostu.

Znajdź nas na Google+

(Zuza Borowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.