Facebook Google+ Twitter

Delicje Artystyczne

Wszystkich zainteresowanych sztuką i działaniami artystycznymi zapraszamy serdecznie 25 października, pomiędzy 12.00 - 18.00 do sopockiego Klubu Atelier, gdzie odbędzie się kolejna edycja Delicji Artystycznych.

plakat / Fot. Marta DerkiewiczWszystkich zainteresowanych sztuką i działaniami artystycznymi zapraszamy serdecznie 25 października, pomiędzy 12.00 - 18.00 do Klubu Atelier w Sopocie, gdzie odbędzie się kolejna edycja Delicji Artystycznych. Tym razem, oprócz cyklicznie już odbywających się Kiermaszów Wyrobów Handmade, odbędzie się pierwsza akcja pod hasłem: Spotkania Młodej Sztuki, w ramach której odbędą się warsztaty plastyczne, a także wystawa Marcina Bildziuka.

Marcin Bildziuk jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Nowy Port Sztuki, studentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także laureatem stypendium Kulturalnego Prezydenta Miasta Gdańska 2005,2006 oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury 2006, 2008. Od 2004 roku prowadzi zajęcia plastyczne. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Litwie, USA, Turcji), w zbiorach Muzeum Diecezji Pelplińskiej i Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. W Klubie Atelier przedstawi swoje prace olejne. Wernisaż odbędzie się o godz. 17.

Warsztaty plastyczne rozpoczną się o godzinie 13.00, będą trwały do godz.16.45. Wszyscy chętniObrazy Marcina Bildziuka / Fot. Marta Derkiewicz proszeni są o przyniesienie bloków rysunkowych i przyborów do rysowania, a także twardych podkładów. Tematem warsztatów będzie martwa natura. Warsztaty przeprowadzi Marta Derkiewicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, organizatorka Delicji Artystycznych. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Kiermasze Wyrobów Handmade mają już swoją tradycję w sopockich klubach. To wyjątkowe spotkania twórców rękodzieła, na których można obejrzeć, przymierzyć, czy nawet zamówić specjalnie dla siebie unikatowe przedmioty: niepowtarzalną biżuterię, ceramikę, patchwork, wyroby decoupage, torebki, malowane ręcznie koszulki i trampki, obrazy i fotografię artystyczną. Wśród artystów, prezentujących swoje prace na Delicjach Artystycznych, można spotkać m.in:
Zegarynki, Capricorn'a, Bajkę, Bohomaz, Wydawnictwo EneDueRabe, Kamyk Studio, Martę Misiuro, Niepowtarzalne Dekoracje, Martę Derkiewicz "Pracownia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.