Facebook Google+ Twitter

"Delikatność" - książka o miłości i związanym z nią bólu

Według słownika Larousse'a "delikatny to ktoś odznaczający się wrażliwością, subtelnością w sposobie bycia, umiejętnością nieurażania ludzi, subtelny". Słowa te są punktem wyjścia do historii opisanej w książce Davida Foenkinosa.

Okłdaka "Delikatności" Davida Foenkinosa / Fot. źródło: strona wydawnictwaNajnowsza pozycja w dorobku Foenkinosa to opowieść o miłości. Uczucie narodziło się przypadkowo. Pewnego dnia podczas spaceru Nathalie została zaczepiona przez Francois. Mężczyzna zaprosił kobietę do kawiarni. Postanowił, że jeśli zamówi ona sok morelowy, ożeni się z nią. Od początku byli sobie przeznaczeni. W ich wspólnym życiu nie było kłótni - rozumieli się bez słów. Łączyło ich uczucie idealne. Nic co tak wspaniałe, nie trwa jednak wiecznie. Gdy Francois ginie w wypadku, życie Nathalie się kończy. Przez lata trwa w zawieszeniu, samotnie pogrążając się w pracy. Z tego uśpienia wybudza Nathalie pocałunek. Nieświadoma konsekwencji całuje swojego podwładnego - nieśmiałego i niewyróżniającego się Markusa. Czy oznaczać to będzie powrót do życia i nową miłość? Odpowiedź znajdziecie w "Delikatności" Davida Foenkinosa.

Gdy dostałam "Delikatność", liczyłam na kilka przyjemnych wieczorów z książką. Niestety zawiodłam się... Lektura pochłonęła mnie tak mocno, że skończyłam ją po kilku godzinach ciągłego czytania. Ale nie żałuję, ponieważ były to najprzyjemniejsze godziny w mijającym tygodniu.

Choć opowieści o miłości było już wiele, "Delikatność" łamie stereotypy. Jest to lektura przyjemna i wciągająca. Z pewnością nas wzruszy, czasem rozbawi. Foenkinosowi udało się stworzyć nastrój tajemniczości wokół głównej bohaterki, jej życiu towarzyszy także szczypta magii. Pomimo tego bohaterowie są nakreśleni bardzo autentycznie, nie są przekoloryzowani ani przesłodzeni. W książce nie ma zbędnych, przydługich opisów. Całość czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Dodatkowym atutem jest zmienna narracja, pozwalająca nam poznać świat bohaterów z różnych stron.

"Delikatność" to wspaniała opowieść o miłości i bólu, który nieodzownie towarzyszy naszemu życiu. Lektura mnie zachwyciła i mam nadzieję, że spodoba się i wam. Przeczytajcie koniecznie!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.