Facebook Google+ Twitter

Dell już szuka pracowników do fabryki w Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-20 10:10

Kilkadziesiąt osób zadzwoniło na specjalną infolinię pierwszego dnia telefonicznej rekrutacji do pracy w wielkiej montowni komputerów, którą jesienią przyszłego roku wybuduje w Łodzi amerykański koncern Dell.

 

fot. Dziennik Łódzki/Paweł NowakNa razie o etat pytają ci, którzy chcieliby zarządzać. Chętnych do pracy przy taśmie jest zdecydowanie mniej. List intencyjny w sprawie największej inwestycji ostatnich kilkunastu lat w regionie, Dell podpisał z władzami Łodzi w poniedziałek.

Zanim fabryka ruszy, minie jeszcze rok, ale już teraz firma rozpoczęła poszukiwania chętnych do pracy. Na początek Amerykanie zatrudnią 1000 osób, potem liczba ta ma wzrosnąć do przeszło 2 tys.

- Na razie dzwonią głównie specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi. Oni będą zatrudniani w pierwszej kolejności, po to, żeby dalej prowadzić rekrutację. Mieliśmy też trochę telefonów od informatyków. Zdecydowana większość dzwoniących ma wyższe wykształcenie i dobrze zna języki obce. Tylko dwie osoby były zainteresowane pracą przy taśmie - powiedziała nam jedna z operatorek infolinii Della.

Pierwsza, telefoniczna rozmowa ogranicza się do wypełnienia ankiety przez operatorkę. Trzeba podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, ukończone studia, staż pracy oraz znajomość języka angielskiego.

W ankiecie pada też istotne pytanie dodatkowe: jeżeli Dell zdecyduje się pana zatrudnić, czy zgodzi się pan na półroczny wyjazd na szkolenie do Irlandii?

(pb)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

x
  • x
  • 07.09.2010 18:08

He! he! Fajnie się to dzisiaj czyta, dzisiaj, czyli 7 września 2010. Ładnie DELL nas wykiwał... Witamy Tajwan i nieludzkie warunki pracy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.