Facebook Google+ Twitter

Dell ucieknie z Łodzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-08-28 09:21

Dell wyprowadzi się z Łodzi. Amerykański koncern komputerowy rozważa sprzedanie swojej fabryki tajwańskiej firmie Foxconn. Robi to z powodów finansowych - podał brytyjski dziennik "Sunday Times".

Otwarcie fabryki Della w styczniu tego roku wiązało się z wielkimi nadziejami / Fot. Krzysztof Szymczak/PolskaNa razie wszystkie zainteresowane strony nabierają wody w usta. - Nie potwierdzamy i nie zaprzeczamy - ucina pytania Rafał Branowski, rzecznik polskiego oddziału Della.

O transakcji nie chce mówić też potencjalny nabywca fabryki na Olechowie. - Mogę jedynie powiedzieć, że Foxconn kupił już fabrykę komputerów w Czechach - poinformował nas Michael Lian, specjalista PR z Foxconn na Tajwanie.

Gdy półtora roku temu szefowie firmy wbijali w ziemię pierwszą łopatę, szumnie zapowiadali, że Dell zmieni oblicze miasta. Firma zainwestowała w Łodzi 200 mln euro. Co takiego się stało, że amerykański gigant miałby się wycofać z Polski?

- Powody mogą być trzy - uważa prof. Stefan Krajewski, ekonomista z Uniwersytetu Łódzkiego i były wojewoda łódzki, który uczestniczył w negocjacjach z koncernem. - Dell zainwestował w Łodzi, bo dwa lata temu były tu niskie zarobki i wysokie bezrobocie, a politycy obiecywali Amerykanom, że nie będą mieli problemów ze związkami. Dziś te czynniki poszły w zapomnienie - mówi Krajewski.

Więcej na stronach Polska Dziennik Łódzki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zastanawiam się czy Dell jako zagraniczny inwestor otrzymał od państwa pomoc publiczną. Jeśli tak ,to nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że w tej sytuacji powinien ją zwrócić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.08.2008 02:52

A ja myślałem że delle są nadal drogie....

Komentarz został ukrytyrozwiń

U szkoda, teraz przynajmniej nie czekam tydzień czy dwa na dostawę komputerów, no i transport jest o połowę tańszy........
Eh a miało być tak pięknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.