Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

534 miejsce

Demografia głupcze!

Szczeciński oddział GUS opublikował niedawno prognozę demograficzną dla województwa Zachodniopomorskiego do 2050 r (Nomen omen „Floatin Garden 2050”)

Czwórka dzieci w rodzinie to wyjątek (majątek)! / Fot. Grzegorz SadowskiJak wynika z przedstawionego dokumentu, ludność województwa zmniejszy się o ponad 15 procent, prawie trzykrotnie wzrośnie udział w społeczeństwie osób w wieku emerytalnym, o połowę ma być mniej osób w wieku produkcyjnym, czyli pracujących na emerytury starców. Ten ostatni akapit powtarzany jak mantra przez ostatnie rządy i media, przedstawia obecnych i przyszłych emerytów jak przysłowiowych darmozjadów (młodzi muszą zapracować na nasze emerytury). Tak jakby starzy emeryci dostawali daninę od państwa, a nie zapracowali (i państwo nie odciągnęło im składek emerytalnych) z naddatkiem (uczciwie wypracowane podczas średnio 40 lat pracy świadczenie) swoje emerytury.

Prognoza demograficzna GUS, dla województwa zachodniopomorskiego do 2050 r (Nomen omen jak „Floatin Garden 2050”) straszy nas że będzie o jedną trzecią mniej kobiet w wieku rozrodczym, a tym samym spadnie już dziś ujemny przyrost naturalny, cyt: „Upadek cywilizacji europejskiej, przypieczętuje demografia”. Nie wiem czy w tym wypadku pocieszeniem będzie informacja, że średnia długość życia wzrośnie o 7 –9 lat, gdyż państwo polskie nie jest przygotowane do objęcia stałej, profesjonalnej opieki medyczno - prawno - opiekuńczej, nad obywatelami powyżej 75 (80) roku życia, ze względu na emigrację młodych obywateli.

Jeżeli do tych alarmujących prognoz, dodamy konkretne dane, tj. informację, że w województwie zachodniopomorskim, na 1000 nowo zawartych małżeństw, rozwodzi się ok., 425, że rodzina zachodniopomorska jest najczęściej bez dziecka, albo tylko z jednym, będziemy mieli dość czytelny obraz demograficzny województwa zachodniopomorskiego. A podobnie jest w całej Polsce. Jak z tego wynika bez faktycznej, rzeczywistej polityki prorodzinnej, wprowadzenia wysokich zasiłków na dziecko (nie na trzecie, czy drugie, tylko na każde) nie powstrzymamy upadku polskiej państwowości (z powodu wymarcia obywateli).

Przy okazji zdemaskowania stwierdzenia, że młodzi muszą zapracować na nasze emerytury, muszę wspomnieć o innej niesprawiedliwości dotyczącej emerytów (na prośbę sąsiadki emerytki). Sytuacja samotnych emerytów jest tragiczna. Gdy jeszcze są we dwoje, to jeszcze jakość można poskładać domowy budżet, jednak, gdy jedno odchodzi z tego świata, drugie wegetuje w biedzie. Wydatki na czynsz, media: światło, gaz, wodę, telewizję, pochłaniają lwią część emerytury, na życie, jedzenie, czy leki pozostają grosze. Sąsiadka, żyje tak skromnie, chociaż pracowała długo i ciężko. Niestety jej mąż nie doczekał emerytury, chociaż prawie 40 lat odprowadzał składki emerytalne. Niepracujące żony, w przypadku śmierci męża, otrzymują emerytury po zmarłym mężu. Sąsiadka – chociaż z jednego gospodarstwa domowego odprowadzała z mężem podwójne składki do ZUS, nie ma takiego prawa (otrzymywania jakiegoś procentu ze świadczenia męża, którego zmarły nie zdążył pobrać). To przykre i niesprawiedliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.