Facebook Google+ Twitter

Demokraci za parytetem

Szefowa Partii Demokratycznej Brygida Kuźniak w liście do pełnomocniczki rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn poparła wprowadzenie parytetów.

W liście czytamy: "Z entuzjazmem odnoszę się do postulatu Kongresu Kobiet Polskich, by wprowadzić w naszym kraju ustawę o parytetach dla kobiet. Skromne doświadczenia mojej partii pokazują, że takie rozwiązania skutecznie kształtują pożądane standardy."

Kuźniak przypomniała, że komitety wyborcze tworzone przez poprzedniczki PD - m.in. Unię Wolności miały największy procent kobiet na listach. Zaznaczyła również, że jedyna kobieta - premier, Hanna Suchocka wywodziła się z Unii Demokratycznej, podobnie jak kandydatka na prezydenta Henryka Bochniarz.

Wcześniej poparcie dla parytetu wyraziła m.in. była szefowa gabinetu politycznego Jerzego Buzka, Teresa Kamińska oraz Sławomir Nowak. Z życzliwością o pomyśle wypowiadał się również prezydent Lech Kaczyński. Dyskusja na ten temat toczy się szeroko w prasie. Impulsem do jej rozpoczęcia był Kongres Kobiet Polskich. Jedynym liczącym ugrupowaniem będącym formalnie przeciwnym parytetowi jest Polskie Stronnictwo Ludowe.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.