Facebook Google+ Twitter

Demokracja chwieje, młodzież szaleje (1)

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-06-28 01:49

"Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo przemienia się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm" – nauczał największy autorytet naszych czasów Jan Paweł II. Miał rację i był w tym temacie prorokiem.

Kto by pomyślał, że młodzież będzie tak czynnie uczestniczyć w życiu publicznym naszego kraju? A tu niespodzianka. Na ulicę obok lekarzy i górników wyszli studenci, licealiści, a nawet uczniowie gimnazjów... Trudno podważać ich zaniepokojenie. Demokracja stanęła w ogniu wielu niebezpieczeństw.

Dzieci i ryby głosu nie mają (fot.TP)Dzieci i ryby głosu nie mają

To, że coś złego dzieje się z polską demokracją doskonale zauważyli najmłodsi obywatele. I dobrze, bo na własnej skórze zasmakują demokracji, a właściwie jej braku... W pikietach brało udział od kilkudziesięciu do kilkuset młodych Polaków. Kilkunastu z nich zostało aresztowanych. Powołano Inicjatywę Uczniowską, która połączyła siły wszystkich młodych, gniewnych, którzy sprzeciwiają się wprowadzanemu totalitaryzmowi. Reszta chowa głowę w piasek. A rodzice mówią: miejsce dzieci jest w szkole, a nie na manifestacji (czyt. wiedz swoje, ale płyń z prądem).

Roman! Roman!

Nietypowy manifest odbył się w Olsztynie. Gdy rozpoczęła się konferencja samorządowa LPR, nieoczekiwanie doszło do utarczki trójki młodych ludzi z policją. Grupa młodzieży głośno klaskała i skandowała "Roman, Roman", gdy lider Ligi, wicepremier Roman Giertych wchodził na salę. Inna grupa stanęła pod ścianą i rozłożyła transparent "IV RP - Wojsko, Kościół, Dyscyplina?"

Wojsko

Mimo wyborczych zapowiedzi w wojsku nie widać jakoś większych zmian na lepsze. Może poza tą, że do wojska może iść teraz nawet... 60-latek. A miało być tak pięknie; wojsko zawodowe i większy porządek w trepach. Tymczasem młodzi Polacy tradycyjnie zmuszani są w niedemokratyczny sposób
do stawiania się przed komisją "śledczo-lekarską". A ta ma prawo spojrzeć głęboko człowiekowi nie tylko w oczy, ale i... pod bokserki. Ma prawo zapytać człowieka, czy lubi wódkę i jak często uprawia seks. W momencie kiedy 18-latek nie stawi sie przed komisją (np. z uzasadnionych obaw), lada dzień może się spodziewać, że zostanie potraktowany jak przestępca i ściągnięty siłą. Oto nasza demokracja - tak zwane "prawo wyboru".

Na szczęście fotomontaż nie został jeszcze zakazany. Na jak długo? (FOT.TP)Kościół

O należnym człowiekowi prawie wyboru, które pochodzi od samego Boga, wie zapewne najlepiej Kościół i przypomina nam o tym każdego dnia. Jednak (z woli Kościoła) niebawem może się okazać, że rząd zamknie sklepy w niedzielę. Z czyjej to będzie woli? Nie - Romana i ojca dyrektora. I nieważne, czy ktoś jest katolikiem, muzułmaninem czy ateistą. Zakupów nie zrobi nikt, bo trzeba iść do kościoła! Warto więc zapytać, dlaczego do tej pory w Kościele nie zainstalowano jeszcze kas fiskalnych? W tej instytucji, do której większość z nas należy, panuje chyba największe bezkrólewie finansowe. Tak naprawdę choć większość "szarych" księży może nie zarabia fortuny, ale przecież w Kościele panuje hierarchia (czyt. monarchia). I na górze wypływa źródełko złota.

Dyscyplina

Dyscyplina ma być. Zaczęło się od blokad komputerów, skończy na fartuszkach. Znów bowiem odżyła dyskusja na temat ubioru uczniów w szkole. I tak, może już niedługo, LPR i PIS ubiorą uczniów w fartuszki. Czyli powrócą dawne lata (sto lat wstecz). Szkoda tylko, że wszyscy politycy prawicy chcą przeprowadzić rewolucję moralną bez rewolucji mentalnej. A rewolucja moralna wcale nie musi odbywać się kosztem godzin wychowania fizycznego i jakże potrzebnej wiedzy o społeczeństwie...

Kończąc tradycyjnie chciałbym "zapodać" anegdotkę: "Po czym się poznaje, że polityk kłamie? Po tym, że porusza ustami... "

C.D.N.


PS. Nie jestem politykiem lewicy ^_^
PS2.Nie jestem członkiem Inicjatywy Uczniowskiej ^_^
PS3. I lubię dziewczyny.^_^

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ja już zapomniałem żę demokraci istnieją!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jack
  • jack
  • 28.06.2006 23:12

Co za bzdury...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się. Na szczęście nie jest ważne to, co nam proponują rządy i ludzie przekonani o swojej misji i geniuszu. Ważne jest czy i jak na takie pomysły reaguje społeczeństwo, czy jest ono świadome swoich praw i siły. Żyjemy w wolnym kraju i młodzież wie doskonale, że ma prawo się sprzeciwić, wyjść na ulicę i powiedzieć: - nie. Na szczęście to świadomi ludzie - obywatele. A do kogo w końcu należy ten kraj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.