Facebook Google+ Twitter

Demokracja po polsku

Dwa dni głosowania (podwójne koszty obsługi) – to nie jest wolność i demokracja tylko reżim próbujący wycierać sobie gęby obywatelami i maskować poczucie wstydu

 / Fot. W24Demokracja po polsku
Oszustwa w majestacie prawa!
Polska ma dramatyczną sytuację finansów publicznych, przyrost długu publicznego i deficytu. Wszystko wychodzi na jaw. Ludzie żyją w większości na skraju ubóstwa. Przybywa bezdomnych i umierających na ulicach. Bezrobocie i minimalna płaca są poniżej krytyki. Drogi i budynki publiczne są z reguły zrujnowane, a gangi partyjne się tylko licytują o pozycję. Czy Polacy muszą stale emigrować za chlebem, lub żeby kupić sobie mieszkanie? Jak długo taki libertynizm będzie jeszcze trwał? Czy każde pokolenie musi przeżyć jakąś wojnę?

 / Fot. Grzegorz Niedźwiecki66 lat po wojnie zbliża się kolejna (m.in. emerytalna) reforma:
Zrównanie wieku emerytalnego kobiet z mężczyznami, nie gwarantując pracy i zasiłku
Obniżenie zasiłku chorobowego lub zrezygnowanie z trzech pierwszych dni płatnych
 / Fot. W24Inflacja, podwyżki VAT, obcięcie zasiłku pogrzebowego i zabezpieczeń socjalnych
Podwyżki kosztów utrzymania jakich nie było za najgorszych czasów komuny
Grabież składek z OFE dla podnoszenia apanaży posłom i senatorom
Reforma Programowa – MEN. Znów będzie trza uczyć dzieci po swojemu
Sugestie nałożenia subwencji na banki, które odbiłyby sobie straty na ludziach
Rewolucja energetyczna w wyniku chorych dyrektyw unijnych na koszt odbiorców
Autostrady, jeśli tak te drogi w Polsce można nazwać, płatne. Poczekajcie na euro
Dwa dni głosowania (podwójne koszty obsługi) – to nie jest wolność i demokracja tylko
reżim próbujący wycierać sobie gęby obywatelami i maskować poczucie wstydu

Co w zamian?
1.Lichwa, zamykanie szkół i szpitali państwowych
2.Wybiórcze dofinansowywanie i faworyzowanie obywateli
3.Nieludzki system polityczny, korupcja, nepotyzm i awantury
4.Finansowanie megabiurokracji w polskim i europejskim parlamencie
5.Inwigilacja obywateli i prześladowania dysydentów większe niż za komuny
6.Projekty unijne rozpatrywane przez urzędy wojewódzkie po linii partyjnej
7.Okradanie SMS-ami naiwnych obywateli na różnych akcjach i loteriach
8.Bankiety, rauty, sylwestry i pseudo fora gospodarcze przy gorzale
9.Podwyżki dla świeżych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast
10.Stałe bicie piany wokół katastrofy smoleńskiej i innych igrzysk

Co obiecywali?
By żyło się lepiej wszystkim
Że dogonimy Niemców w sferze stopy życiowej

Jakie rozwiązania? To bardzo proste:
1.Znieść immunitety politykom i sędziom
2.Odpolitycznić media, oddać Polskę narodowi
3.Zmniejszyć pensje i diety
politykom oraz radnym
4.Zmniejszyć liczbę posłów o połowę i znieść zmałpowany senat
5.Ograniczyć głosowanie na wójtów, burmistrzów i prezydentów do jednej tury.
6.Znieść jakiekolwiek dotacje dla partii politycznych – argument korupcji żenujący
7.Przywrócić odpowiedzialność karną za przestępstwa gospodarcze i niegospodarność
8.Nie kreować fałszywych vipów jakichś celebrytów i masonów co kariery robią na biedocie
9.Zwalczać rozwarstwienie społeczne, z jednej strony kominowe płace z drugiej wyzysk
10.Walczyć z hipokryzją i kumoterstwem, wiloetetowością dla swoich, a stołówki BA
11.Wprowadzić rzeczywisty wolny rynek lub znacjonalizować gospodarkę
12.Rozliczać z deklaracji, programów i obietnic oraz z produkcji prawa
13.Wybierać członków rad nadzorczych i ławników w drodze konkursu
14.Wybór zastępców prezydenta w drodze konkursu a nie nominacji
15.Najwyżej dwukrotnie z rzędu umożliwić kandydowanie do rad
16.Zakazać publikowania jakichkolwiek sondaży wyborczych
17.Wprowadzić realną demokrację w miejsce partiokracji
18.Ograniczyć biurokrację i uprościć przepisy prawne

Ponadto, należy wycofać się i nie brać więcej udziału w żadnych lizusowskich, międzynarodowych akcjach ludobójczych i innych kosztownych, które są sprzeczne z przykazaniami Bożymi. To są wyrafinowane przyczyny zapaści. Oszczędzanie należy zacząć nie od najuboższych, od już oszczędzających na wszelkich opłatach tylko od generatorów długu, od polityków. Żadna władza, a zwłaszcza nazywana demokratyczną, nie może przerzucać swoich obowiązków i powinności, na już pokutujących obywateli. To jest czysty bandytyzm państwowy, nie jakiś jednoręki bandyta. Społeczeństwo nie jest odpowiedzialne za biedę tylko władza i to ona musi ponosić koszty naprawy. W normalnym zakładzie pracy niegospodarny kierownik poleciałby na ryj i do prokuratora. W Polsce łże się w żywe oczy, manipuluje społeczeństwem, okłamuje go, wyzyskuje i bałamuci, wyprzedaje majątek narodowy oraz mafijnym sposobem wybiera tych samych winowajców na stołki od kilkudziesięciu lat. W Jeleniej Górze na przestrzeni 22 lat takie rządy SLD i banitów z UW do PO doprowadziły do zmniejszenia populacji o blisko 20 tysięcy mieszkańców. Tego bełkotu i hipokryzji z ust tak zwanych polityków nie da się już więcej słuchać i oglądać w mediach. Aktywność w polityce winna być służbą społeczną, wówczas działaliby sami wolontariusze i w rok wyszlibyśmy z dołka. Obudźcie się. Najwyższy czas to zmienić. Nie wstydzicie się za ten kraj? Taki drenaż ludzi to skandal. W Rumunii Nicolae Ceausescu i jego małżonkę rozstrzelano za taką oligarchię jaką mamy obecnie w Polsce. Nie mówcie, że nie wróżyłem.

Wydarzenia Grudnia 70' i stan wojenny 81' nie zostały rozliczone. Był okrągły stół i podział łupów. Turystyka polityczna z PZPR do SLD, AWS do PiS, UW do PO itd. oraz fałszywe debaty trwają nadal. Stan wojenny i zamordyzm nie minął. Partie polityczne są niczym innym, jak zalegalizowanymi zorganizowanymi grupami przestępczymi, z migrującymi strukturami, gotowymi w zależności od szczebla do przejmowania wpływów z okradania ludzi. Wiodące partie zawsze budują nowe układy w biznesie i w specsłużbach do instrumentalnego traktowania prawa. Przyjdzie czas, kiedy będzie się o tym mówić głośno. Póki co, „pluraliści” nadużywają słowa demokracja, jak wymawiający imienia Pana Boga swego nadaremno. Grabieżcy Polski, pseudo patrioci, podpisali kontrakt z komunistami i postawili grubą kreskę oddając im władzę zamiast rozliczyć be władzę. Sprzedali naród oraz ideały. Dziś nie ma żadnego podziału na programy, poza detalami typu antyklerykały – koalicje są różne. Kwadratowe i podłużne. Należałoby odsunąć od władzy tych wszystkich sprzedawczyków, co problemy w kraju usprawiedliwiają międzynarodowymi kryzysami, do których sami nas pchają, i zanim dojdzie do takiej zawieruchy jaką mamy obecnie w Afryce. Najtragiczniejsze są wojny domowe. O pieniądze. Ofiary będą znowu wśród niewinnych ludzi. Póki co, goebbelsowska propaganda nadal ma się dobrze, przy prorządowych i propartyjnych mediach. Niestety, świata i mentalności polityków nie zmienimy. Epitety, jakie przysługują osobnikom doprowadzającym do śmierci i tragedii ludzkich, dopiszcie sobie sami.
„Rządzący trudnią się czerpaniem korzyści z cudzego nie-rządu”
Grzegorz Niedźwiecki - socjolog

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Grzegorz K.
 • Grzegorz K.
 • 22.07.2011 23:40

Panie Grzegorzu bardzo dziękuję za artykuły
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu,najważniejsze się widzi sercem napisał Saint Exypery
Pan widzi sercem i za to jestem Panu wdzięczny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Niedźwiecki
 • Marek Niedźwiecki
 • 06.04.2011 22:34

PO wykalkulowała że drugiego dnia zagłosują obywatelskie resztki, otrzeźwieńcy wyzwoleni z kaca, narkomani którym zabrakło pieniędzy na narkotyki, ostatnio najlepszy, najwierniejszy , kupiony ustawowo żelazny elektorat. Po stronie PISu brak strategicznej odpowiedzi w rodzaju; proletariusze na prawicy narodowej łączcie się. ,, Tylko chory pójdzie na wybory ".

Komentarz został ukrytyrozwiń
chlebuś
 • chlebuś
 • 08.03.2011 13:19

Dalej debatują w tv nad dwudniowymi wyborami. Nie liczą się z sondażami opinii publicznej i z ekonomią. To nie jest w interesie społeczeństwa tylko polityków. Uprawiają z klapkami na oczach czarny PR. A co do zamordyzmu, to jest większy niż za komuny, tylko metody przesladowań się zmieniły. I nie ma molochów państwowych to i prawdziwych związków zawodowych. Dobrze, że choć na internet stać nie tylko bogatych, sądząc po komentarzach, to racja jest po stronie kontestatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Niedźwiecki
 • Marek Niedźwiecki
 • 05.03.2011 17:23

Zgadzam się z autorem tekstu . Niestety niektóre z komentarzy są naiwne. Nie biorą pod uwagę że znowu nie rządzimy u siebie i dla siebie. Rządzą nami zdrajcy podejmujący decyzje korzystne dla państw ościennych. Sytuacja nie jest tak ,,Dobra" jak za komuny, bo Polska zmierza w kierunku utraty niepodległości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

obserwuje Polske przez Niemieckie okno ,ma racje Grzegorz NIedzwiecki ale u Markelowej zaczyna sie tez podbramkowo . W polsce trudno sie wykorzenia raczki ktore same sie myja ,zawsze cos sie zalatwia ma sie kolesi i kase trzeba zdobywac , Nauczylismy sie tego na naszym uniwersytecie cwaniactwa z racji dziejowych burz i to pokolenie jeszcze nie do edukacji , Demokrcja to cos do czego trzeba dojrzec a my dzikie wino!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rudi
 • rudi
 • 04.03.2011 22:02

Łukaszenka to anioł
Katyń mamy w Polsce

Sędziowie to u nas prawdziwa elita. Samorządni i nietykalni. Wydają stalinowskie wyroki na niewinnych ludzi. Mam taki przykład.
Jakiś biznesmen, skarbnik organizacji społecznej, miał awersję do jednego obrońcy praw człowieka. Podał go do sądu z oskarżenia prywatnego. Podał i jako dowód pokazał coś wydrukowanego przez siebie na kartce papieru. Bez podpisu i jakiegokolwiek linku. Powiedział, że taki paszkwil widniał na blogu mało poczytnym. Sąd Rejonowy wystąpił do administratora portalu o wyciąg z archiwum i nie otrzymał potwierdzenia oskarżenia, ale skazał profilaktycznie oskarżonego.
Oskarżony wyjechał zagranicę do pracy, a w tym czasie powód poszedł z wyrokiem karnym, do sądu cywilnego. Sąd Okręgowy nie wnikał czy oskarżony unika odbioru wezwań, czy jest dostępny, tylko rozpatrzył sprawę zaocznie. Po myśli powoda w stu procentach. Lepiej i dotkliwiej ukarał pozwanego, jak jakiegoś wydawcę poczytnego dziennika ogólnopolskiego.
Po dwóch latach skazany dowiedział się przypadkiem, że ma jakieś horrendalne wyroki i grzywny. Złożył wniosek do Sądu Rejonowego o wznowienie postępowania. O wznowienie postępowania karnego, bo od tego się wszystko zaczęło i tu znalazły się nowe okoliczności. Sędziowie nie głąby i odwrócili kota ogonem wbrew logicznemu i merytorycznemu wnioskowi. Zrobili „cinkciarski wałek”. Przerzucili to do Sądu Okręgowego i oskubali skazanego na przeszło 1000 zł wpisowego. Podjęli samodzielnie rozpatrywanie postępowania cywilnego.
Oczywiście tak było lepiej, bo tu nie było przesłanek do wznowienia, a tym bardziej do apelacji. Utrzymali zatem wyroki na korzyść lokalnego vipa, mino, że były nepotyczne, bo na organizację prezesa. Wstyd byłoby się polskim sędziom przyznać, że wydają dziś stalinowskie wyroku. Lepiej powiesić niewinnego, bo wyrok się uprawomocnił, niż demokratycznie rozpatrzyć merytoryczne wnioski.
Głupa rżnięcie też zajęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jaromir Jey
 • Jaromir Jey
 • 04.03.2011 20:47

Dopóki będziecie chodzić na wybory to nic się nie zmieni. Opcje inne mordy te same. Słaby naród nie potrafi wziąć polityków w obroty to robią co chcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
demokrata
 • demokrata
 • 04.03.2011 19:17

Miło jest poczytać komentarze na temat tego artykułu w Internecie = http://www.facebook.com/home.php?sk=group_109969012406839&id=133146620089078&ref=notif&notif_t=like

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i co tu mamy. A no prosty rachunek 2x2=4. Jeśli PO ma 34% głosów po jednym dniu głosowania, to jeśli te same 34% pójdą do urn drugiego dnia to wynik jest imponujący 68 %. I oto im chodzi by zdecydowanie wygrać. Zawsze te nieroby umiały tak zmanipulować ludzi. By dalej nic nie robić i pieniądze brać. A więc nie zdziwmy się w jakiej rzeczywistości obudzimy się jutro.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
 • edi
 • 04.03.2011 10:20

"Mein Kampf"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.