Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22707 miejsce

Demokracja przez duże "D" według gazety przez duże "G"

Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Łodzi postanowili zamieścić w gazecie, a konkretnie w "Gazecie", wzmiankę o rzeczonym referendum. Niespodziewanie odmówiono im publikacji ogłoszenia. Dlaczego? Jak to uzasadniono?

Sonda

Czy Twoim zdaniem w Łodzi dojdzie do kolejnego referendum?

 / Fot. w24Na początku lutego, grupa 20 mieszkańców Łodzi, niezadowolonych ze sposobu sprawowania władzy przez prezydent Hannę Zdanowską i jej współpracowników, rozpoczęła zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Zgodnie z art. 13 ustawy o referendum lokalnym inicjator jest zobowiązany do publikacji w prasie informacji na temat referendum, wraz z jego uzasadnieniem.

Ustawa z dnia 15 września 2000 o referendum lokalnymDwa oblicza Hanny Zdanowskiej / Fot. demotywatory.pl
1. Inicjator referendum, na swój koszt, podaje do wiadomości mieszkańców danej jednostki samorządu terytorialnego przedmiot zamierzonego referendum, przy czym podanie do wiadomości w gminie następuje w sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie, a w powiecie i w województwie - poprzez ogłoszenie w prasie codziennej ogólnodostępnej w danej jednostce samorządu terytorialnego.

2. Informacja o zamierzonym referendum powinna zawierać pytanie lub pytania referendum albo warianty zaproponowane do wyboru, a jeżeli wniosek dotyczy referendum w sprawie samoopodatkowania - cel lub cele oraz zasady samoopodatkowania.

3. Informacja o zamierzonym referendum w sprawie odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego zawiera uzasadnienie odwołania.


W tym przypadku inicjatorem jest grupa obywateli działająca pod hasłem "Stop Likwidacji Łodzi!". Jeden mieszkańców Łodzi popierających odwołanie prezydenta miasta wysłał do jednego z organów prasowych, a konkretnie do łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej" zapytanie. Oto co napisał:

Witam

Proszę o wycenę ogłoszenia prasowego zwykłego (i najtańszego) w ramce następującego tekstu:

OGŁOSZENIE

INFORMACJA O ZAMIERZONYM REFERENDUM

Inicjator referendum poprzez swojego pełnomocnika Michała Grockiego, ul. Targowa 27 m. 8 w Łodzi, działającego w imieniu grupy obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do organu stanowiącego informuje, że występuje z inicjatywą przeprowadzenia referendum lokalnego w przedmiocie odwołania Prezydenta Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej przed upływem kadencji.

W referendum zostanie postawione pytanie:

Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Hanny Zdanowskiej Prezydenta Miasta Łodzi przed upływem kadencji?

Uzasadnienie odwołania

Uzasadnieniem odwołania Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej jest:


1. Działanie sprzecznie z deklaracjami, np. zamiast tworzenia szkolnictwa, likwidacja szkół, zamiast doświetlania ulic, skrócenie czasu oświetlania ulic, zamiast podejmowania działań na rzecz ochrony zabytków, niedopełnianie obowiązków w tym zakresie i niszczenie zabytków, nie realizowanie programu „100 kamienic dla Łodzi”, zamiast zachęcania do wykupu mieszkań, utrudnianie wykupu mieszkań.

2. Wprowadzanie w błąd społeczności lokalnej Łodzi, np. podawanie do publicznej wiadomości informacji niezgodnych ze stanem faktycznym w zakresie remontów kamienic, czy też namawianie przez administrację Hanny Zdanowskiej do podejmowania decyzji na szkodę informowanego.

3. Ignorowanie i niewystarczające reagowanie na problemy mieszkańców Łodzi, np. w zakresie degradacji łódzkiej służby zdrowia, ponadto likwidowanie miejsc pracy, co może powodować wzrost bezrobocia, a także dążenie do sprzedaży łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, co grozi wzrostem kosztów utrzymania nas wszystkich z uwagi na prawdopodobny wzrost opłat za wodę i odprowadzanie ścieków, podobnie w przypadku planów sprzedaży MPO i innych.

4. Łamanie prawa. Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łodzi, jako organ kontrolujący Prezydenta Miasta Łodzi uznała, że Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, nie działała zgodnie z prawem.

5. Drastyczna degradacja systemu transportowego, miejskiego i indywidualnego, np. cięcie rozkładów jazdy, utrudnianie dojazdu do centrum, fatalny stan dróg i korki uliczne.

6. Katastrofalne i zwiększające się zadłużenie Łodzi.

7. Nierealizowanie uchwał Rady Miejskiej w zakresie planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów śródmiejskich


Zlecającym ogłoszenie jest (tak ma być na fakturze za powyższe ogłoszenie):
Inicjator referendum poprzez swojego pełnomocnika Michała Grockiego


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

zibi
 • zibi
 • 12.03.2012 19:13

Takich artykułów powinno być jak najwięcej !!! i oby było

Komentarz został ukrytyrozwiń
leva jego
 • leva jego
 • 12.02.2012 16:53

A po co Wam referendum, skoro po poprzednim, zorganizowanym przez Jońskiego, Łodzianie wybrali ludzi z tej samej ekipy??!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elwira
 • elwira
 • 12.02.2012 14:06

Dobrze napisane!!!! Połowa ludzi zatrudnionych w Urzędzie Miasta Łodzi to pracownicy lokalnej gazetki GW (autorzy wg. mnie: żenujących wypocin)!!! TO JEST SKADAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rafał
 • Rafał
 • 12.02.2012 12:45

Dziękuję panie Marku za link do www z: "Burza grzmiała z ponaddźwiękową prędkością". Dawno się tak nie ubawiłem. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
do PiSek
 • do PiSek
 • 11.02.2012 20:13

Znowu afera z Wybiórczą - jak nie PO, to Wybiórcza ,ciągłe problemy z tym POwskim towarzystwem !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 11.02.2012 20:10

@ad Rem 18:10 - to fałszywy ad Rem....

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.02.2012 20:07

MMmichnik kieruje Wybiórczą - no to za nią odpowiada ,a skoro tak ,to jest afera!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.02.2012 18:15

Nie bardzo jednak rozumiem co ma do tego naczelny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gość
 • gość
 • 11.02.2012 18:10

Czy to referendum to zemsta jakiegoś pisowca ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Ad Rem
 • Ad Rem
 • 11.02.2012 18:05

Jakieś pisowskie debilątko posługuje się cudzym nickiem ! @ Łodzianie to dziwna społeczność , ciągle kogoś odwołują .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.