Facebook Google+ Twitter

Demokracja to dziwny twór

Większość wmawia mi, że odebranie mi okręgu wyborczego i przeniesienie lokalu do głosowania jest dla mnie dobrym rozwiązaniem, choć wcale nie jest.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100814/POWIAT0104/646348773

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Polskie prawo jest tak skomplikowane że w tej samej sprawie można wydać dwa rożne wyroki. Mniemam że w korporacji najważniejsze jest gonić królika a nie koniecznie go złapać. W omawianej sprawie otrzymałem już tyle sprzecznych opinii, że ręce opadają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korci mnie żeby napisać wszystko z detalami, ale jest jeszcze zbyt wcześnie ujawnić dalsze moje zamierzenia.
Druga strona medalu to chęć złagodzenia negatywnej opinii o mojej gminie wszak to moja mała ojczyzna.
Jeśli koalicja się nie opamięta, pewnie będę zmuszony wytoczyć pozostałe argumenty i wierzcie mi jeśli wygram to będzie pyrrusowe zwycięstwo.
ps
Panie Henryku brak kworum przerywa obrady sesji po wznowieniu można zrządzić reasumpcję poprzednich głosowań bo tak może postanowić większość rady w każdej części jej obrad i co wtedy ????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartku, gdybyś pokusił się o rozszerzenie tematu, sądzę, że byłoby to bardziej zrozumiałe. Autorka tekstu zanadto zabarwiła go emocjonalnie, nie zaś racjonalnie. Z całą jednak pewnością głosowanie nad uchwałą przemyconą pod pazuchą, nie jest i nie może być normalne. W kwestii legalności opisanej procedury - ze względu na brak znajomości faktów - nie będę się wypowiadał. Opuszczenie sali przez grupę radnych, wcale nie musi stanowić przeszkody legislacyjnej, pod warunkiem jednak, że głosowanie odbyło się przy wymaganym kworum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, przeczytałam i również proszę o naświetlenie faktów - przyznam, że trochę chaotyczny ten przekaz i już się gubię - kto był za kim, kto przeciw. Jeśli chodzi o atmosferę sesji, to znam coś takiego z opowiadań mieszkańców małej miejscowości, w której przez wiele lat pracowałam. Cóż, do demokracji dorasta się długo i boleśnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Bartku, nie znam. To co Pan napisał zmienia trochę kolorystykę wydarzeń. Cieszę się, że Pana sprowokowałem i w ten sposób będę miał możliwość poszerzenia wiedzy na ten temat:). Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Ireneuszu zachęcił mnie Pan do napisania własnego autorskiego artykułu o przedmiotowej sprawie.
Gwoli wyjaśnienia czy uchwalanie fundamentalnych spraw dla społeczności lokalnej jak podział na okręgi wyborcze i lokale do głosowania powinny być uchwalane za pięć dwunasta w atmosferze tajnych narad koalicji rządzącej.
Czy posiadanie wiedzy przez Panią przewodnicząca i Pana wójta o przedmiotowej sprawie od stycznia i nie powiadomienie pozostałych radnych aż do sierpnia uważa Pan, Panie Ireneuszu za normalne praktyki samorządowe.
Czy wnoszenie przedmiotowych uchwał w pierwszej fazie uchwalania przez grupę radnych a nie przez jedynie uprawnionego Pana wójta nie świadczy o lekceważeniu pozostałego audytorium , które zwracało na te uchybienia.
Czy zwoływanie wieczorem na następny dzień rano sesji nadzwyczajnej i nie powiadomienie skutecznie radnego , z sołectwa którego dotyczyły uchwały uważa Pan Panie Ireneuszu za prawidłowe , etyczne i zwyczajowo przyjęte..
Czy próba dokończenia sesji przy braku kworum to dopuszczalna praktyka legislacyjna.
Jeśli uważa Pan Panie Ireneuszu że zna Pan inne fakty tj. inne prawdy to proszę je zaprezentować.
A tak poza tym lubię polemizować na merytoryczne argumenty w przyjaznej atmosferze.
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, niczego Pan nie pokazał. Umieścił Pan link do artykułu i tyle. Poszperałem w internecie, poczytałem i twierdzę, że nie jest tak do końca jak sugeruje Pan i pani Rojek. Prawda ma dwa oblicza. Które w pełni ukazuje odczucia społeczne, to Pańskie zadanie. Świetny materiał do rozwinięcia na w24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka to gra w szachy...samotny król dostaje mata lub pata ...pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak przypuszczałem polemika pokaże wiele punktów widzenia zależnych od miejsca siedzenia.
Ja pokazuję siłę demokracji nie koniecznie, dobrej dla ogółu społeczeństwa. Stanowiąca grupa reprezentantów powinna wznieść się ponad, własne jednostkowe interesy i podjąć rozważne działania jednoczące lokalne społeczności a nie antagonizujące , wzbudzające agresję i nienawiść .
Nie buntuję się przeciwko demokracji jako takiej tylko przeciwko bucie w jej wdrażaniu. Takie działania wcześniej czy później doprowadzą do konfliktów oby tylko bezkrwawych bo tych drugich w naszym kraju nie brakowało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.08.2010 20:54

Nie chciałbym być niegrzeczny wobec autorki tekstu - pani Iwony Rojek. Powiem krótko: aby zrozumieć, o co jej chodzi, trzeba nie lada gimnastyki umysłu. Mogę przypuszczać, że taki podział okręgów i mandatów nie jest komuś na rękę. Nikt przecież nikomu nie bronił udziału w dyskusji, każdy mógł wnieść swoje uwagi, a ostatecznie zdecydowało głosowanie, które odbyło się w sposób jak mogę przypuszczać, demokratyczny. Nie wynika z relacji pani Rojek, ze zabrakło niezbędnej liczby radnych, by przegłosowaną uchwalę uznać za nieważną. Uchwała ma moc prawną z chwilą jej uchwalenia, chyba, że radni zapisali w niej inaczej. Podobnie jest z uchwałami sejmowymi. Pyta pan Bartłomiej o moralność władzy? Każdy ma władzę, jaką wybrał w demokratycznych wyborach.
Na docinki osobiste nie odpowiadam, miłego wieczoru i zwycięstwa Tomasza Adamka życzę :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.