Facebook Google+ Twitter

Demokracja wśród sałaty, przekwitających tulipanów i huśtawek

Walne zebranie jest najwyższym organem PZD w Rodzinnych Ogrodach Działkowych, na którym podejmuje się najważniejsze decyzje co do funkcjonowania ogrodu, jego finansów itp. W ROD „Niedźwiadek” przyszedł na nie co piąty działkowiec.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiTrzeba przyznać, że dyskusja była ożywiona i zgłoszono wiele wniosków, uwag i postulatów.

Po pierwsze, zagospodarowanie odpadów komunalnych. Czy wolno rozpalać ognisko i spalać liście, gałązki itp. Co z wymianą  / Fot. Jerzy Kirzyńskiogrodowej instalacji wodociągowej?

Na wiele pytań odpowiedział prezes ROD „Niedźwiadek” Sylwester Kur.

 / Fot. Jerzy Kirzyński- Wykonaliśmy remont ogrodzenia zewnętrznego na długości 55 mb - wyliczał. – Podłączyliśmy osiem działek do sieci elektrycznej, zakończyliśmy wymianę liczników prądu, wykonaliśmy prace estetyczno-pielęgnacyjne na placu przy Domu Działkowca. Na alejkach, gdzie tworzyły się kałuże, wysypaliśmy żwir.

Cieszymy się, że pomyślnie zakończony został proces regulacji stanu prawnego naszych działek. Otrzymaliśmy z Urzędu  / Fot. Jerzy KirzyńskiMiasta decyzję potwierdzającą na rzecz PZD prawa użytkowania nieruchomości stanowiącej własność miasta, a zajmowanej przez ROD „Niedźwiadek” w Łukowie przy u. Bolesława Prusa.

Przypomniał, ze zgodnie z ustawą śmieciową to na Zarządzie spoczywa obowiązek wypełniania i składania deklaracji opłaty za odpady komunalne.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiUczestniczący w spotkaniu dzielnicowy asp. szt. Piotr Łazuga dodał, że choć żaden działkowiec nie został ukarany mandatem, to spalanie w ogrodach jest łamaniem prawa. I o tym należy pamiętać.

- Uporaliśmy się z przesyłem energii elektrycznej - kontynuował prezes Kur. – Mamy zwiększony przydział mocy. Liczniki główne i działkowców wymieniliśmy na nowe.

Nie mniej ważnym problemem, z którym musi się zmierzyć Zarząd, jest licząca 40 lat instalacja wodociągowa, wykonana z materiałów pozyskiwanych przez działkowców z różnych źródeł.

Efektem są liczne awarie i utrata wody.

W 2016 r. ubytek obliczono na 1200 m3 wody.

Zgłoszono m.in. projekt utworzenia funduszu wodociągowego i wyminę etapami instalacji. Sporządzenie kosztorysu i  / Fot. Jerzy Kirzyński harmonogramu działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.