Facebook Google+ Twitter

Demokratyczny futuryzm

Na kogo (lub na co) wolisz głosować: na polityka czy na ustawę? Wystarczy jedno kliknięcie....

Demokracja to władza ludu. Jednak lud nie ma władzy, tylko głos. Ten nasz głos z kolei nie jest brany pod uwagę, gdy do Sejmu trafia kolejny projekt ustawy. A to ustawy regulują naszą sferę egzystencjalną w środowisku demokratycznym. Dziś o godzinie 20 sojusznicy lewicy wprowadzają projekt ustawy o likwidacji IPN. Argumentacja jest na tyle silna, że przypieczętowuje narodową wrogość do tej instytucji zarówno wśród polityków jak i samych obywateli. Mimo to, ustawa nie przejdzie, bo IPN stworzony jest z aktualnej partii rządzącej. I tak w kółko do kolejnych wyborów. Według sondażu OBOP z 2011 roku, ponad połowa obywateli domaga się likwidacji IPN. Głos ludu nie tylko w tej kwestii jest niemy. Coraz więcej ustaw rząd wprowadza w życie, z którymi opinia publiczna całkowicie nie zgadza się.

Przed ustawą o polskim kontyngencie wojsk w Iraku, prawie 75 proc. Polaków domagało się, aby nasze wojska nie jechały do Iraku. Ustawa weszła w życie. Żołnierze pojechali, 18 nie wróciło, a wojna trwa nadal... Patrząc na tą problematykę utopijnej demokracji, rodzi się pytanie: czy możemy uczestniczyć w głosowaniach dotyczących projektów ustaw? Po co głosować na kandydata, który zapewniał, że zrobi reformę o ulgach podatkowych, po czym w Sejmie przechodzi ustawa według której zamiast ulg podatkowych znika nam np. ulga za internet... Biorąc pod uwagę, że społeczeństwo demokratyczne jest coraz bardziej interaktywne, może warto wykorzystać głos ludu w nowoczesnej formie za pośrednictwem internetu.

Demokratyczna wyobraźnia może posunąć się do nowoczesnej wizji Sejmu obywatelskiego. Zanim ustawa zostałaby wprowadzona w życie, warto umieścić na stronie gov.pl wskaźnik niezadowolenia społecznego. Może rozwój intelektualny będzie zmierzał ku temu, aby portale gov.pl umieszczały projekty ustaw obywateli a nie polityków. To, co ma być kwestionowane przez ludzi, wymaga ich zapytania. Pytanie na koniec: czy chcielibyśmy wybrać polityka czy ustawę, która może zmienić nasze realia o 180 stopni? Póki co, lądujemy na ziemi z kolejną nieuniknioną falą protestów na ulicach...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.