Facebook Google+ Twitter

Demoludy powracają po raz piąty! Festiwal rozpocznie się 17 października

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Demoludy powraca już po raz piąty - tym razem pod hasłem "W krzywym zwierciadle". Rozpocznie się 17 października i trwać będzie do 22 października.

Festiwal każdego roku przyciąga swoim bogatym repertuarem, liczne grono widzów. W tym roku miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć spektakle z Rumunii, Węgier, Czech i oczywiście z Polski.

Od samego początku celem festiwalu, jak wskazują sami organizatorzy, było stworzenie przestrzeni dla wielokulturowego dialogu krajów Europy Wschodniej.. Demoludy to nie tylko okazja na poznanie tradycji, obyczajów i współczesnej sztuki wschodnich sąsiadów. To także kilka dni porządnej rozrywki i sprawdzian na to, czy potrafimy śmiać się sami z siebie. Ironia będzie wyrabiać biceps groteski. Nasz festiwal jest dla twardzieli, którzy mają odwagę stanąć twarzą w twarz z parodią samego siebie - reklamują Demoludy organizatorzy. A patrząc na tegoroczny program festiwalu, atrakcji na pewno nie zabraknie. Każdy widz z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wszystkie spektakle tłumaczone będą na język polski. Warto skorzystać także z bezpłatnego repertuaru.

Festiwal rozpocznie koncert Demoludy grają rocka. Wystąpią trzy zespoły: TORPÉDY z Czech, TRIBUTE TO MARIA TNASE 2011 z Rumunii oraz THE MOLNÁRS, reprezentujący Węgry.

Podczas kolejnych dni widzowie będą mogli zapoznać się z repertuarem teatralnym, przygotowanym przez wschodnich sąsiadów. Nie zabraknie także repertuaru polskiego. Każdy występ przyniesie coś innego - śmiech, absurd, groteskę, magię, a nawet refleksję nad życiem.

Wszystkie spektakle zapowiadają się niezwykle interesująco, ale z najciekawszą formą przybywa grupa teatralna Divadlo Buchty a Loutky Lynch. Czesi proponują lalkowe widowisko, skierowane wyłącznie do widzów dorosłych. Przedstawienie wykorzystuje tematykę z różnych filmów Davida Lyncha. Zahaczając o obsesję, sztuka składa się w psychodeliczną opowieść. A wszystko zaczyna się od tajemnicy morderstwa młodej dziewczyny. Przedstawienie idealne nie tylko dla fanów twórczości Lyncha, ale i tych, którzy lubią śledzić zagmatwaną, psychodeliczną, mroczną kryminalną historię. Spektakl można będzie zobaczyć o godzinie 18.00 na Scenie Kameralnej, mieszczącej się przy ulicy Pstrowskiego 23.

Program tegorocznego festiwalu tak bardzo kusi swoją różnorodnością, że grzechem byłoby nie skorzystać z przygotowanych, licznych atrakcji. Do oficjalnego rozpoczęcia Demoludów pozostało jeszcze troszkę czasu, który jest w sam raz okazją do przejrzenia bogatego programu i wyboru najbardziej interesującego repertuaru. Warto odwiedzić oficjalną stronę festiwalu pod adresem http://demoludy.art.pl/. Można tam znaleźć nie tylko opisy poszczególnych spektakli, ale zobaczyć zdjęcia, a nawet obejrzeć fragmenty sztuk.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.