Facebook Google+ Twitter

Demonstracja przed Sejmem: Wczoraj Budapeszt, dziś Warszawa

Z Sejmu Dorota Pardecka: "Precz z korupcją polityczną", "Won z Sejmu!", ""sPiSkowcy", "Why Duck?" – pod takimi hasłami demonstrowały przed Sejmem młodzieżówki Federacji Młodych Socjaldemokratów i Socjaldemokracji Polskiej i PO.

Zaczęło się od około 20 osób, kilku transparentów i namiotu rozstawionego na ulicy. Potem gdy do młodych z lewicy dołączyli młodzi z PO i pod Sejmem stanęły kolejne dwa namioty, zrobiło się tłumnie.
"Tu na razie jest ściernisko, ale będzie kartoflisko", "Raz dwa trzy cztery, odejdź Kaczor do cholery" krzyczał wodzirej, a tłum powtarzał hasła. Demonstranci wyrzucali też na chodnik małe, gumowe kaczuszki krzycząc: "Kaczki na bruk!".
Demonstranci żądali samorozwiązania Sejmu i ogłoszenia nowych wyborów. Grozili, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione to "społeczeństwo wyjdzie na ulcę i rozwiąże tę mafię".

Protestujący odtwarzali w trakcie pikiety utwór "Moherowe berety" grupy Big Cyc. Demonstracja przebiegała w pokojowych nastrojach.fot. Agata Ślusarczykfot. Agata Ślusarczykfot. Agata ŚlusarczykFot. Dorota Pardecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.