54170 miejsce

Demonstracja siły Brazylii. Canarinhos roznieśli Chiny 8:0!

W towarzyskim meczu rozegranym w Recife reprezentacja Brazylii odniosła bardzo efektowne zwycięstwo w rzadko spotykanych rozmiarach, bo aż 8:0 z zespołem Chin. Pierwszoplanową postacią tego spotkania był Neymar, autor hat-tricka.

/ Fot. EPA/ANTONIO LACERDAPodopieczni Mano Menezesa przystąpili do tego starcia z myślą i szansą rehabilitacji po nieudanym poprzednim meczu towarzyskim z zespołem RPA, wygranym co prawda 1:0, ale zakończonym w bardzo słabym i bezbarwnym stylu. Po meczu z ekipą afrykańską, "Canarinhos" schodzących z murawy pożegnały gwizdy i wielkie niezadowolenie wszystkich sympatyków pięciokrotnych mistrzów świata.

W meczu z Chinami ekipa Brazylii już od samego początku rzuciła się do zdecydowanych ataków na bramkę rywala. Raz po raz swoimi szarżami poważne zagrożenie i popłoch w defensywie rywali stwarzał Neymar, który już w pierwszych minutach spotkania miał dwie znakomite okazje do zdobycia bramek.

Na pierwszego gola kibice musieli jednak czekać do 22 minuty, kiedy to gracz Chelsea Ramires fantastyczną podcinką w sytuacji sam na sam pokonał chińskiego bramkarza. Ten gol był początkiem nieszczęść Azjatów i rozwiązał cały worek z bramkami.

Jednak pierwsza połowa skończyła się tylko dwubramkowym prowadzeniem Brazylii. Drugiego gola dołożył Neymar.

W drugiej części gry, w przeciągu zaledwie 11 minut podopieczni Menezesa aż czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce przeciwnika, demonstrując przy tym bajeczną technikę, a także wielką swobodę i szybkość. Bramki zdobywali kolejno: Lucas (48. min), Hulk (51.) oraz dwie Neymar (53. i 59.), który skompletował w ten sposób hat-tricka.