Facebook Google+ Twitter

Demonstracja związkowców w sprawie emerytur pomostowych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-05 11:56

Związkowcy z Solidarności, OPZZ i Forum Związków Zawodowych rozpoczęli w Warszawie manifestację. Przed gmachem Sejmu zebrało się ponad 1000 osób.

Związkowcy chcą zademonstrować swoje niezadowolenie z trybu procedowania w parlamencie ustaw najważniejszych dla ludzi pracy.Związkowcy sprzeciwiają się przyjętemu przez Sejm sposobowi pracy nad ważnymi ustawami społecznymi.

Chodzi przede wszystkim o przywileje emerytalne, zwłaszcza emerytury pomostowe. Mówią, że ludzie, którzy rozpoczęli pracę w trudnych warunkach, powinni mieć bez żadnych wyjątków prawo do wcześniejszego zakończenia aktywności zawodowej. Ich zdaniem prawo do pomostówek powinni mieć wszyscy nauczyciele, pracownicy kolei, anestezjolodzy, kierowcy ciężarówek, autobusów i tramwajów. Związkowcy deklarują, że manifestacja ma mieć pokojowy charakter.

Liderzy Forum Związków Zawodowych, "Solidarności" oraz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych napisali też list w tej sprawie do premiera i marszałka Sejmu, w którym domagają się dialogu społecznego. Związkowcy uważają, że tak ważne ustawy jak te dotyczące spraw służby zdrowia, wynagrodzenia minimalnego czy emerytur pomostowych muszą być wynikiem kompromisu i uwzględniać racje i argumenty strony społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.