Facebook Google+ Twitter

Demonstracje przed rosyjską ambasadą w Kijowie

Przemoc goni przemoc. Ok 300 osób demonstrowało wczoraj przed ambasadą rosyjską.

Jak podaje der spiegel, nowa fala przemocy zalewa Ukrainę. Po zestrzeleniu wojskowego samolotu doszło do zamieszek przed ambasadą rosyjską w Kijowie. Rozwścieczeni ludzie obrzucili jajkami i torbami z farbą budynek ambasady. Samochody należące do dyplomatów rosyjskich zostały poprzewracane. Pomimo obecności policji nie doszło do interwencji.

W ciągu ostatnich kilku dni zginęło prawdopodobnie ok. 250 separatystów, z których większość stanowili Rosjanie. Jednak informacje, które są podawane mają dużą rozbieżność, tak więc dokładna liczba ofiar nie jest do końca znana.

Prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko zwołał na poniedziałek konferencję, dotyczącą planu pokojowego.

Moskwa potępiła atak na ambasadę i oskarżyła władze ukraińskie o bezczynność. Uznała czyn za karygodny, czyn, w którym doszło do "profanacji" flagi rosyjskiej. W ten sposób Ukraina naruszyła rażąco międzynarodowe postanowienia.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaapelował do Johna Kerrego, aby ten "przemówił do rozsądku" władzom Kijowa. Siły bezpieczeństwa muszą powstrzymać akcję antyterrorystyczną przeciwko bojownikom, ponieważ to co ma obecnie miejsce, jest wbrew postanowieniom Konwencji Genewskiej.

Negocjacje pomiędzy Rosją a Ukrainą będą kontynuowane w niedzielę. Rosja domaga się zwrotu pieniędzy za dostarczony gaz. Jeżeli Ukraina nie ureguluje płatności do poniedziałku, Rosja wprowadzi system przedpłat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.