Facebook Google+ Twitter

Demonstracje w Pakistanie - są ranni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 13:52

Kilka osób zostało rannych w wyniku starć demonstrantów z policją w Lahore w Pakistanie. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać prawników maszerujących do stolicy kraju - Islamabadu. Jutro opozycja zamierza zorganizować wielką manifestację przed budynkiem parlamentu.

Do Rawalpindi dotarła już część opozycyjnych liderów, mimo iż na niektórych z nich władze nałożyły areszty domowe. Jednym z przywódców opozycyjnych, który umknął przed aresztem jest Imram Khan. Aresztu uniknął też były premier rządu prowincji Pendżab Shabaz Sharif, brat lidera opozycji Nawaza.

Przemawiając do tłumów prawników i działaczy opozycji w Lahore Nawaz Sharif stwierdził, że prezydent Asif Ali Zardari wprowadza w kraju rządy policyjne. Opozycja twierdzi też, że rząd i prezydent nie realizują swych przedwyborczych obietnic sprzed ponad roku, a styl sprawowania władzy coraz bardziej przypomina końcowy okres prezydentury generała Perveza Musharrafa oskarżanego wówczas o dyktaturę.

Według komentatorów, obecny kryzys polityczny w Pakistanie talibowie mogą wykorzystać do umocnienia swych wpływów w tym kraju.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.