Facebook Google+ Twitter

"Demony" i mroczny wieczór we wrocławskim Empiku

Wczoraj w Empiku na wrocławskim Rynku można było wziąć udział w specjalnym wieczorze grozy. Gościem specjalnym był Łukasz Śmigiel, młody 26-letni pisarz. Promował on swoją pierwszą książkę "Demony".

 / Fot. EmpikPo raz pierwszy przy okazji debiutu autora sala spotkań wrocławskiego salonu była pełna, niektórzy goście musieli nawet stać.

Pisarz na spotkaniu opowiadał o swoich początkowych przygodach z pisaniem. Po raz pierwszy
opowiadanie Łukasza Śmigla zostało zamieszczone w piśmie „Magia i miecz”, gdy miał 18 lat. Pan Łukasz opowiadał o tym, jak wyglądała jego droga pisarska, gdy na początku swoje materiały często za darmo oddawał do różnych gazet. Miłością do książek i pisarstwa zaraził go brat, który od młodego wieku podsuwał autorowi różne książki i opowiadania do czytania.

 / Fot. EmpikCałemu spotkaniu towarzyszyły różne przedsięwzięcia multimedialne. Publiczność usłyszała trzy mroczne słuchowiska, które zostały zmontowane przez Jakuba Wilka, a brał w nich udział sam autor, który najpierw wcielił się w psychopatę zjadającego ludzką głowę, potem w pijanego męża, zasypiającego w samochodzie, który utknął na przejeździe kolejowym, następnie wcielił się w rolę żądnego zemsty dentysty, który swoimi narzędziami zamierza dręczyć pacjenta.

Kolejną ciekawa rzeczą były zmontowane króciutkie filmy grozy, w których także grał autor, a w każdym towarzyszyła mu jako aktorka Agnieszka Oszust. Jedyny film, który został nakręcony bez udziału Łukasza Śmigla był filmem niemym zatytułowanym „Doktor Tulp i przerażający potwór z klatki schodowej”.

 / Fot. EmpikPisarz opowiadał także o swojej książce, która kilka dni temu weszła na rynek nakładem wydawnictwa Red Horse. Zapowiedział, że jeśli ktoś lubi oglądać „Strefę mroku” lub „Z archiwum X” to jest to książka dla niego. Składają się na nią opowieści z dreszczykiem, sprawiające mnóstwo frajdy. Czytelnik czytając przeniesie się na front I wojny światowej, do getta warszawskiego, a także w czasy Sherlocka Holmesa i oczywiście w przyszłość.

Łukasz Śmigiel ujawnił także, jaką tematykę będzie miała jego kolejna książka, czym zaskoczył publiczność, ponieważ ma to być książka romansowo-obyczajowa. Książka ma ukazać się w maju.

Na koniec spotkania autor podpisywał swoje książki, które zostały licznie zakupione przez publiczność oraz podziękował wszystkim przybyłym za spotkanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Łukasz jest bardzo przyjemnym do czytania pisarzem, teraz wydał nową powieść zatytułowaną Muzykologia...wracając do Demonów to naprawdę niezły zbiór opowiadań grozy jak się je czyta to widać, że autor dobrze się czuje w tym klimacie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2008 19:06

+ brawo Anno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

szkoda, że we Wrocławiu :) chętnie poszłabym na takie spotkanie w Warszawie.

dzięki za relację! (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.