Facebook Google+ Twitter

"Demotywatory" królami polskiego humoru?

Na Demotywatory.pl zagląda już prawie 10 mln Polaków, a 3,4 mln to stali użytkownicy serwisu. Sprawcą tego zamieszania jest twórca demotywatorów, czyli 34-letni Mariusz Składanowski z Pruszcza Gdańskiego.

Screen ze strony Demotywatory.pl / Fot. www.demotywatory.plCharakterystyczne zdjęcia na czarnym tle, które nie tylko kpią z rzeczywistości, ale także często zmuszają do refleksji. Mieszanka śmiechu i zabawy oraz frustracji i wzruszenia - tak ogólnie można opisać demotywatory, lub w języku bardziej młodzieżowym - demoty. U źródła powstania demotywatorów leżą motywatory, czyli XX-wieczne amerykańskie plakaty, które zachęcały do zwiększenia wydajności pracy. Współczesne demotywatory pokazują wszystko na opak, zawierają złośliwie zmienione szczegóły lub zgryźliwe komentarze.

Demotywatory podejmują bardzo różnorodne problemy, różnie bywa także z poziomem żartów. Przyznaje to z resztą sam Mariusz Składanowski - twórca demotów, ale nie tylko. Jego serwisami są także: Joemonster.org, Mistrzowie.org i Komixxy.pl. Jakie demoty najczęściej przesyłają do serwisu Polacy?

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy- Najwięcej prac przychodzi o tym, że samotność jest straszna. Że trudno jest zagadać do panny. Dziewczyny z kolei dziwią się, że chłopcy nie czytają sygnałów. Kolejny stały temat: jak wspaniała jest muzyka i jacy beznadziejni są starzy, a jacy fajni dziadkowie. Młodzi ojcowie wyrażają dumę z potomstwa, licealistki - strach przed niechcianą ciążą. Dużo jest nabijania się z lachonów - tych spalonych na solarium, siedzących na Naszej Klasie i pozujących na Fotka.pl. Sporo o kierowcach debilach - opowiada w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Mariusz Składanowski.

Składanowski zaczynał 10 lat temu od strony z dowcipami. Nie odniosła ona wtedy zbyt dużego sukcesu. Zauważył jednak, że internauci przesyłają sobie często śmieszne historie, takie jak zdjęcia, rysunki, animacje, prezentacje w Power Poincie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marian Paździoch
  • Marian Paździoch
  • 08.04.2011 14:11

Kurde nawet nie wiedziałem że w moim mieście taki gościu mieszka. Idę go szukać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.