Facebook Google+ Twitter

Denovali Swingfest w Berlinie 5 i 6 kwietnia

Spory zastrzyk niezależnego grania można będzie otrzymać na festiwalu, który organizuje wytwórnia Denovali - znana z przyciągania niszowych artystów i wydawania trudnej, eksperymentalnej muzyki.Festiwal Denovali Records zaczynał jako wydarzenie organizowane co roku (od 2007 roku) w industrialnych przestrzeniach niemieckiego miasta Essen, które przeżywa ostatnimi laty podobną transformację do tej znanej z Katowic - przemysłowy region przeobraża się w kulturalne centrum, zmuszony do cięć i ograniczeń, próbując wyznaczyć sobie nowe ścieżki rozwoju. W 2013 roku festiwal ten rozrósł się o dwie nowe edycje: jedną w Berlinie i jedną w Londynie.Swingfest ma radykalne, liberalne założenia: każdy artysta jest wolny od komercyjnych kontraktów, muzyka prezentowana to eksperymentalne granie, zasadą jest odkrywanie nowych idei w muzyce, a wszystkie koncerty mają taką samą wagę - nie ma gwiazd ani supportów. Zazwyczaj towarzyszą temu instalacje artystyczne, wykłady czy pokazy niezależnego kina.

Póki co wiemy już, kto zagra na berlińskiej edycji Swingfest w kwietniu:

5 kwietnia (piątek):
Portico Quartet z Wielkiej Brytanii, Hidden Orchestra - rodacy poprzedniego zespołu, Bersarin Quartett i Carlos Cipa z Niemiec.

Następnego dnia - 6 kwietnia - będzie to Tim Hecker, czyli kanadyjska ikona ambientu, Poppy Ackroyd z Anglii, Tomas Kroner z Niemiec, a także The Alvaret Ensmeble i Field Rotation.

Będzie to więc reprezentacja złożona ze słusznej dawki elektronicznych krajobrazów, instrumentalnych kombinacji, rewolucji i rewelacji. Spodziewać się należy zarówno agresywnych momentów, jak i pełnych subtelności uniesień, podprogowych przekazów i czystych, zrozumiałych komunikatów. Czekamy też na ostatnie dwa ogłoszenia do pełnego line-upu.

Bilety są już w sprzedaży - można je zdobyć na stronachhttp://denovali.com/swingfest/

Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.