Facebook Google+ Twitter

Dentyści niczym handlowcy? Presja w gabinecie stomatologicznym

Byłam ostatnio u dentysty (na fundusz) i prawdę powiedziawszy poczułam się jak na prezentacji produktów jakiejś podejrzanej firmy, która wciska emerytom i ludziom starszym w zasadzie niepotrzebne im towary, po wielokrotnie zawyżonej cenie.

Wybrałam się z wizytą do dentysty na okresowy przegląd zębów. Już na wstępie dentysta zapytał mnie, czy mam protezę (brak pojedynczych zębów trzonowych), bo widać że używam do rozdrabniania pokarmu tylko zębów przednich (co wg niego spowoduje ich szybsze zużycie). Nie wspomniałam mu, że przednimi zębami do dzisiaj łupię orzechy, zapytałam tylko czy jest to możliwe w ramach funduszu. Dentysta powiedział, że to jeszcze za małe ubytki w uzębieniu, abym mogła skorzystać z darmowej usługi w ramach funduszu, ale mogą mi zrobić protezę standardową za 800 zł, a bardziej specjalistyczną za 1400 zł.

Powiedziałam, że się zastanowię, a dentysta namawiał mnie, że nie ma na co czekać, trzeba ratować zęby, zrobił mi też okresowy przegląd uzębienia. Na szczęście miałam tylko dwa małe ubytki w zębach trzonowych, ale i tak musiałam odmówić ofercie dentysty, który proponował mi plomby po 100 zł sztuka (cholera, chyba ze złota byłyby tańsze), bo to przecież nie przednie zęby, abym musiała je wykupić ze względów estetycznych.

Dentysta niezadowolony, że dotychczas nie udało mu się mnie namówić na żadne odpłatne usługi, stwierdził, że niestety moje zęby zarosły kamieniem, tak że nie widać wszystkich ewentualnych ubytków i zaordynował konieczność oczyszczenia kamienia nazębnego. Zapytałam ile kosztuje taka usługa. Okazało się, że „jedyne” 150 zł. Na szczęście przypomniałam sobie, że w lutym minie rok od ostatniego czyszczenia kamienia i zgodnie z normami NFZ, będę je mogła wykonać za darmo, w ramach funduszu.

Gdy wspomniałam mu o tym terminie, nie radził mi czekać, gdyż pod kamieniem mogą być ukryte jakieś stany zapalne zębów. Był bardzo rozczarowany, gdy oświadczyłam, że zaryzykuje i poczekam na lutowy termin.

A więc i stomatolodzy dołączyli do grupy osób, które chcą bogacić się naszym kosztem (szczególnie emerytów i ludzi starszych), namawiając nas do zamawiania odpłatnych usług i materiałów, wmawiając nam, że nasze życie będzie gorsze jakościowo, jeżeli nie pospieszymy się z niektórymi usługami (oczywiście odpłatnymi).Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

witek
 • witek
 • 15.02.2012 18:02

To po co chodzić usunąć wszystkie zęby jak leci. Może będzie lepiej :))
Brak jakiejkolwiek wiedzy merytorycznej. Typowy populizm.
Masz kobieto problemy , usuń wszytkie zęby juz teraz

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna Nowowiejska
 • Krystyna Nowowiejska
 • 05.12.2011 11:01

Jak śmiesz głupolu - Zofia Krys 03.12.2011 13:26 -zabierać głos!Należy piętnowac to złodziejstwo ,a ktore toleruje ten rząd PO-PSL.To tolerowały rowniez poprzednbie rządy nieudaczników,PiS ,SLD ,PSL LPL !
Nikogo nie stać jest na marnotrawstwo swoich ciężko zarobionych pieniędzy .skoro jesteśmy zmyszeni do prywatnych usług to dlaczego nas się zmusza do placenia na fundusz zdrowia .Na dodatek lekarze nie mają kas fiskalnych i w majestacie prawa okradają nas(wygórowane opłaty) jak i skarb państwa nie wykazując rzeczywistych dochodów ze swej pracy!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maria Witkowska
 • Maria Witkowska
 • 05.12.2011 10:55

Oczywiście pani Elżbieta ma rację .Każdy z nas jest zmuszony do przymusowego łożenia na publiczną służbe zdrowia , a i tak jest zmuszony aby prywatnie się leczyć np.u stomatologa.Nawet z wyrwaniem i to bolącego zęba musi każdy z nas czekać dzień albo dłużej .Prywatnie 80 Zł.i jest po problemie !
Dlaczego to złodziejstwo jest tolerowane i to w majestacie prawa, polskiego prawa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy
 • Jerzy
 • 05.12.2011 10:49

Za plombowanie i tylko jednego zeba "tylko"100 złotych zapłacić to przeciez "taniocha" !Ostatnio rok temu , za plombę jednego zęba zaplacilem 150 zło. a za oczyszczenie z kamienia też "tylko" 150 złotych .
Dlaczego lekarze nie mają kas fiskalnych skoro nawet w kiosku Ruch jest to wymagane ?!Co to jest za kraj ta Polska i dla kogo jest ta ojczyzna?Powiedzieć dentyście o rachunku to już ma się zgłowy problem zębow .Wówczas należy iść do innego specjalisty ale po protezę !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wspomniałam (bo to nie ma może nic wspólnego z presją), że byłam zarejestrowana jako pierwsza na godz: 8:00. Ale o ósmej, to dentyści dopiero się schodzili, nim pogadali i wypili kawę zeszło im pół godziny. Zostałam zaproszona na fotel, dokładnie o godz: 8:30. A ja głupia wcześniej wstałam, bo bałam się, ze się spóźnię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 03.12.2011 22:24

@ oświecony ? już dawno mają kasy fiskalne. Coś ty się tak najeżył ?Nie ma przymusu leczenia zębów. Pani autorka poszła na przegląd i otrzymała propozycję nikt jej na chama nic nie robił ale z wszystkiego można zrobić aferę i napisać na portalu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowna autorko
Ja bym ich nazwał nie handlowcami ale tym na co zasługują, po prostu hienami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 03.12.2011 21:06

@Zuzia z białymi ząbkami
Zuziu białe zęby to ty pewnie na obrazku się naoglądałaś. A i pozostała reszta co krytykuje autorkę artykułu, ma na pewno gorsze szambo w swojej jamie niż Wawelski Smok. Ale do rzeczy. Winę za taki stan uzębienia ponoszą stomatolodzy ale nie lekarze bo nigdy nimi nie byli i nie będą bo po ukończeniu studiów nie otrzymują takiego tytułu. Gdy za komuny leczenie zębów było w 100% refundowane przez państwo. Stomatolodzy leczyli na odwal się. A tym którzy chcieli mieć zadbane zęby proponowali usługi w spółdzielniach stomatologicznych za prawdziwe pieniądze. Dziś nic się nie zmieniło na lepsze a nawet powiem, że na gorsze. Jest to najlepiej uposażona grupa ludzi bazująca na cudzym nieszczęściu i dziwi mnie, że do dziś nie mają kas fiskalnych w gabinetach gdzie rodzą się fortuny. Bo znając ceny materiałów i narzędzi ceny nie powinny być aż tak wysokie. Gdzie jest urząd ochrony praw konsumenta. Na tym rynku panuje formalna zmowa cenowa, to powinno podlegać ocenie komisji która zweryfikowała by wysokość cen za usługi dentystów. Ale jak znam życie i polskie realia to z tego będzie duża kupa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 03.12.2011 18:51

Ja to nie bardzo rozumiem ' niestraszny kryzys ' ,Są procedury refundowane przez NFZ a dopłacać trzeba do lepszych materiałów ,[ jaka gwiazdka w hotelu takie wyposażenie ] .Protetyka [ w zależności od ubytków ] jest refundowana .Myślę ,że jama ustna warta jest wszystkich pieniędzy .Moja sąsiadka emerytka zrobiła sobie sanację jamy ustnej za 3000 i protezkę na kredyt u dentysty bez odsetek . Poczucie estetyki i prawidłowe żucie to zdrowie. Dentysta chciał dla pani dobrze. W mojej przychodni pracuje 5 dentystek i nie ma jak się wcisnąć dodatkowo , najwyżej z bólem. Radzę zacisnąć ostatnie zęby i do dentysty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz także: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.