Facebook Google+ Twitter

Dentystka borowała ząb po pijanemu!

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-07-25 10:16

Prawie 2 promile alkoholu miała 38-letnia stomatolog pracująca w jednym z gabinetów w Łodzi, która borowała zęby 14-letniej pacjentce. Dziewczynka poczuła od dentystki woń alkoholu i po zabiegu poinformowała o tym oczekujących rodziców.

Ci wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze potwierdzili, iż lekarka jest nietrzeźwa. Kobieta tłumaczyła się, że właściwie nie jest w pracy, tylko przypadkiem pojawiła się w przychodni i w zastępstwie koleżanki wykonywała zabieg.

- Postawiliśmy stomatolog zarzut bezpośredniego narażenia zdrowia i życia pacjentki. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyliśmy 1000 zł - informuje nadkom. Piotr Sumiński, komendant VI komisariatu.

W przychodni na Stokach, gdzie znajduje się prywatny gabinet, w którym pracowała pani stomatolog, nikt nie chciał rozmawiać na temat skandalu.

- Każda sprawa lekarza przyłapanego na pracy pod wpływem alkoholu jest rozpatrywana indywidualnie - informuje Adrianna Sikora, rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. - Sąd Lekarski zdecyduje, jakie konsekwencje poniesie dentystka. Najpoważniejsze to czasowe zawieszenie w wykonywaniu zawodu.

Wczoraj na drzwiach gabinetu wisiała kartka z informacją o urlopie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

w dzisiejszych czasach lekarze mają za nic bezpieczeństwo pacjenta!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To okropne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.