Facebook Google+ Twitter

"Depardieu synem pułku Putina" - rosyjska prasa kpi i chwali

Ważne, czy też będące tylko tanią sensacją wydarzenie w stosunkach Federacji Rosyjskiej z UE (określi to dalszy bieg wydarzeń), stało się przedmiotem bardzo różnych komentarzy dziennikarzy w Rosji. Komentują też zwykli obywatele FR.

Najbardziej nieprzychylnie o geście Putina wobec sławnego aktora wypowiedział się (o dziwo, bo na ogół takie tony przybiera konsekwentnie antyputinowska „Nowaja Gazieta”) komentator najpoczytniejszego w Rosji dziennika Moskowskij Komsomoliec Aleksander Minkin. Na wstępie określił prezydenta FR jako jedynowładcę. „Duma, Rada Federacji, Kancelaria Prezydencka - to jednolity oddział pod dowództwem Putina. Oddział o liczebności pułku (tyle, że pod dowództwem podpułkownika)".

Dalej porównuje ten gest mocnego człowieka Rosji z podjętą przez jego „jednolity oddział” decyzją, aby zaprzestać jakichkolwiek adopcji rosyjskich dzieci przez pary małżeńskie z USA. Minkin określa to posunięcie jako okrutne, bo przerwano proces adopcji również sierot przewlekle lub ciężko chorych, których na rynku krajowym (określając rzecz brutalnie) tak czy owak nikt nie zechce. Tymczasem Depardieu stał się „synem tego pułku”. Jaki z tego pożytek? No cóż, może uda się przy jego pomocy jakoś manipulować gwiazdami Hollywoodu, gdzie ma niemal samych znajomych - podsumowuje.

W tonie znacznie bardziej beznamiętnym z kolei najlepiej poinformowana rosyjska gazeta codzienna "Izwiestia” podaje pewne szczegóły dotyczące całej sprawy. „Spotkanie Władimira Putina z Gerardem Depardieu nie zostało na razie zaplanowane. Również jego przyjazd do Rosji nie jest konieczny, ponieważ wszystkich formalności może dopełnić w rosyjskiej ambasadzie” - podał szef biura rzecznika Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dymitr Pieskow. Pieskow dodał, że podstawową przesłanką przyznania rosyjskiego obywatelstwa cudzoziemcom jest i będzie własnoręczne pisemne oświadczenie osoby zainteresowanej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.