Facebook Google+ Twitter

Depeche Mode jednak nie wystąpią w Polsce

Niestety, brytyjska grupa Depeche Mode nie pojawi się na polskiej scenie podczas trasy "Tour Of The Universe", chociaż Dave Gahan wrócił do koncertów po przerwie z powodów zdrowotnych. Warszawski koncert miał się odbyć 23 maja tego roku.

Organizator polskiego koncertu nie pozostawia fanom Depeche Mode w naszym kraju żadnych złudzeń. "Niestety nie jest możliwe przełożenie na inny termin ośmiu odwołanych wcześniej koncertów (w tym m.in. na warszawskim Stadionie Gwardii)" – informuje Live Nation. Mimo starań, nie udało się ustalić nowego terminu. Nie odbędą się też koncerty w ośmiu europejskich miastach, w których grupa Dave'a Gahana nie wystąpiła z powodu jego problemów zdrowotnych. Ostatecznie odwołano koncerty w Atenach, Istambule, Bukareszcie, Sofii, Belgradzie, Warszawie, Rydze i Wilnie.

Fani Depeche Mode nie ukrywają rozczarowania. Na forach dyskusyjnych związanych z grupą i trasą koncertową roi się od podobnych wpisów:
"Wielka szkoda, bo to długo oczekiwane wydarzenie. Czekam na koncert od września". "Dave... Polacy są z Tobą!". rozczarowanie jest podwójne, bo wielbiciele grupy poczynili ogromne starania, aby godnie przyjąć w stolicy członków zespołu. Chcieli w ten sposób pokazać swe oddanie i szacunek dla grupy. Szczególnym wydarzeniem miało być odśpiewanie przez fanów podczas koncertu fragment utworu "Black Celebration": "Let's have a black celebration, black celebration, tonight". W celu promocji samej akcji powstała nawet specjalna strona internetowa www.akcja-depechemode.pl, na której na bieżąco pojawiać się miały informacje związane z tym tematem.

Jak się jednak okazało, koncert został odwołany ze względu na zły stan zdrowia wokalisty, Dave'a Gahana, który musiał poddać się operacji żołądka. "Depeche Mode nie zagra w Warszawie" - podały media na kilka dni przed koncertem i ta informacja wstrząsnęła polskimi fanami, którzy jednak długo patrzyli na złe wieści z niedowierzaniem i czekali na ich oficjalne potwierdzenie. Czarny scenariusz okazał się prawdziwy, bo 20 maja na stronie Live Nation, pojawiło się oświadczenie o odwołaniu imprezy.

W dniu, w którym miał odbyć się koncert, wielbiciele grupy zgromadzili się na Stadionie Gwardii w Warszawie, by oddać hołd muzykom. Jeszcze wtedy wszyscy wierzyli, że Depeche Mode wznowią trasę i zawitają jednak do naszego kraju. I faktycznie trasa koncertowa została wznowiona 8 czerwca, ale już wiadomo, że o powrocie na koncert do Warszawy nie ma mowy. Fanom Depeche Mode na otarcie łez pozostają inne europejskie koncerty swoich ulubieńców, (najbliżej w Pradze i Bratysławie) oraz możliwość odzyskania pieniędzy za bilety. Aby uzyskać zwrot kosztów, trzeba zwrócić zakupiony bilet. Należy to uczynić w terminie do 15 sierpnia 2009. Do biletów powinien być obowiązkowo dołączony wypełniony formularz z danymi konta bankowego, na które przelane zostaną pieniądze. Jeśli zwrot biletów nastąpi po dniu 15 sierpnia, pieniądze nie zostaną zwrócony. Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na polskiej stronie Depeche Mode.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.