Facebook Google+ Twitter

Depilacja - szansa na gładkie ciało

Współczesne kanony estetyki przyzwyczaiły nas do tego, że nasze ciało ma być gładkie. Służą temu różne metody depilacji. Poniżej garść informacji, jak nie pogubić się w ich gąszczu.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Male_and_female_legs.jpg&filetimestamp=20070406191029Oto przegląd kilku metod, dostępnych zarówno w domu, jak i w salonie.
Golenie maszynką – jest zabiegiem niedrogim, szybkim, ale po 2-3 dniach należy powtórzyć zabieg. Trzeba to robić ostrożnie, bo niestety można się skaleczyć.

Depilacja z użyciem depilatora: Podczas zabiegu włosy zostają usunięte z cebulkami, efekt pozostaje na dłużej niż po wykonaniu maszynką, bo aż na 2-3 tygodnie.
Depilatorem można usuwać owłosienie na całym ciele, dołączając różnego rodzaju nasadki masujące, łagodzące ból albo chłodzące.

Nakładanie kremów i pianek: - to całkowicie bezbolesna metoda. Krem nakłada się grubą warstwą na skórę na ok. 10 minut, a następnie spłukuje. Można zastosować balsam opóźniający odrost włosów. Efekt gwarantowany na ok. 3 dni.

Depilacja woskiem - plastry do depilacji woskiem zimnym są dostępne w każdej drogerii, natomiast na depilację za pomocą wosku ciepłego trzeba wybrać się do salonu kosmetycznego. Plaster należy ogrzać w dłoniach, następnie nakleić na owłosioną skórę, wygładzić, zerwać szybkim ruchem. Efekty utrzymują się ok. miesiąca, więc warto zainwestować. Cena takiego zabiegu jest rozmaita w zależności od salonu.

Depilacja laserowa: to trwałe usuwanie owłosienia z każdej części ciała. Należy wykonać serię zabiegów, tzn. czyli 3-8 co 4-6 tygodni, w zależności od efektu jaki uzyskaliśmy. Wydłużenie albo skrócenie przerwy spowoduje słabszy efekt. Po serii raz w roku należy wykonać zabieg przypominający. Najlepsza pora na ten zabieg to późna jesień i wczesna wiosna. W pierwszym zabiegu usuwa się zwykle 40-60 proc. włosów, w trzech zabiegach 92 proc. włosów

nakładanie pasty cukrowej - zabieg ten można wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym.
Oto przepis na nią:
- 0,5 szklanki wody
- sok z połówki cytryny
- 1 szklanka cukru
Czas gotowania 30 minut.
Przed użyciem należy zanurzyć pastę na 10 minut w gorącej wodzie. Nakładamy pastę na owłosiona skórę, a następnie zrywamy zdecydowanym ruchem tak jak w przypadku depilacji woskiem.

Przed każdą z metod trzeba wykonać peeling, można nawet dzień przed zabiegiem. Bez niego depilacja nie będzie dokładna i włosy mogą wrastać, co nie wygląda zbyt dobrze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dot. usuniętego postu.
W ciągu miesiąca przyjmuję kilka, nawet kilkanaście zrozpaczonych młodych pań, które zwracają się z pytaniem - " co mam teraz zrobić, ogoliłam nogi kilka razy, teraz chcę zaprzestać, ale po ubraniu rajstop, włosy wychodzą mi przez nie jak druty- niech pan ratuje". Tu nasuwa się pytanie, dlaczego zamiast bezkrytycznie promować i zachęcać do wykonywania tego typu zabiegów, nikt nie poinformuje młode panie o późniejszych, dozgonnych, skutkach "upiększania". Młode dziewczyny przed rozpoczęciem depilacji lub golenia, np. nóg, w większości znanych mi przypadków nie posiadają żadnej informacji na temat, "jakie będą w przyszłości skutki uboczne tych zabiegów". W ten właśnie sposób, są wręcz okaleczane fizycznie a najbardziej psychicznie - bezpowrotnie. Każda dorosła osoba sama ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje, ale moim zdaniem, rzetelna informacja typu - "zanim zaczniesz, zastanów się nad skutkami", uchroni setki tysięcy młodych pań od nierzadko życiowej tragedii. Ja robię to przy każdej nadarzającej się sposobności, czego i Pani życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że mamy tu wielbiciela włochaczy... http://stuff.swir.us/2007/09/09/nogi.jpg . Za taką wypowiedź powinien być ban! Wracając do tematu: wiem, że pasta cukrowa ma rzesze wielbicielek, ale mnie osobiście nie przypadła do gustu. Szczególnie trudna jest depilacja okolic bikini ze względu na obustronną lepkość pasty. Niestety nie polecam. Wolę ten drastyczny i "bolesny" depilator elektryczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.