Facebook Google+ Twitter

Deportowani z Chin za transparent "Wolny Tybet"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 07:54

Protybetańscy aktywiści, którzy wczoraj w pobliżu terenów olimpijskich w Pekinie rozwinęli transparent z napisem "Wolny Tybet", zostali dziś deportowani z Chin - poinformowała organizacja Studenci na rzecz Wolnego Tybetu.

Siedmiu obywateli amerykańskich chińskie służby bezpieczeństwa doprowadziły dziś na pokład samolotu lecącego z Pekinu do Los Angeles. Ósmego protestującego - obywatela Japonii, odesłano do rodziny w Londynie.

Grupa studentów zablokowała na chwilę wejście do Parku Mniejszości Narodowych Chin. Rozwinięto protybetańskie transparenty oraz tybetańskie flagi. Reakcja chińskiej policji była natychmiastowa. Całą grupę zatrzymano.

Przyglądający się zdarzeniu brytyjski dziennikarz John Ray został powalony na ziemię i skuty kajdankami. Mężczyźnie odebrano sprzęt telewizyjny, nakazano mu zdjęcie obuwia i siłą doprowadzono do furgonetki, która wywiozła go z miejsca zdarzenia. Dziennikarza zwolniono jednak po 30 minutach.

Klub Zagranicznych Korespondentów w Chinach nie kryje oburzenia. Podkreśla, że jest to jawne pogwałcenie przez chińskie władze obietnic, że przynajmniej zagraniczni dziennikarze będą mogli podczas Igrzysk w Pekinie korzystać z pełnej swobody słowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.