Facebook Google+ Twitter

Depresja. 23 lutego międzynarodowy dzień walki z chorobą

Depresja dotyka szarych ludzi i wielkich; robotników, nauczycieli, policjantów i księży; naukowców, aktorów, twórców i żeglarzy; bankowców, polityków i noblistów. Jak można jej zapobiec? Na przykład... stosując odpowiednią dietę.

Lampa stosowana w leczeniu depresji sezonowej. / Fot. User:Mysid, domena publicznaOkres jesienno-zimowy sprzyja rozwojowi i nasileniu się różnych chorób, m.in. przewodu oddechowego oraz reumatycznych i depresji. Osłabiony organizm z braku światła słonecznego, krótszego dnia, złej pogody i niedoboru witamin - staje się podatny na dokuczliwe dolegliwości i stany chorobowe. Szczególnie dokuczliwa jest u wielu ludzi depresja. Częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Zdaniem specjalistów - w dużym stopniu wiąże się ona z brakiem słońca. W krajach skandynawskich, gdzie depresja powszechnie się zakorzeniła, ludzie uzupełniają sobie brak naturalnego światła i promieni słonecznych światłem sztucznym.

Depresja to najogólniej mówiąc, pomoc-psychologa.pl i zgapa.pl - głębokie zaburzenia psychiczne, które cechują się: obniżonym i złym nastrojem (smutkiem, często lękiem, płaczem, utratą radości życia), zniecierpliwieniem i drażliwością, negatywnym obrazem siebie, obniżoną samooceną, samooskarżaniem, samookaleczaniem, pesymizmem, zaburzeniem rytmu snu i czuwania, problemami z mobilizacją do wszelkiego działania, utratą apetytu lub wzmożonym apetytem, dokuczliwym osłabieniem i zmęczeniem, czasem różnymi bólami i złym samopoczuciem fizycznym oraz myślami samobójczymi.

Depresja nie jest więc zwykłą chorobą, którą można leczyć lub złagodzić, nacieraniem żelami. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest obecnie jednym z czterech najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Choroba ta dotyka nie tylko chorego, ale i jego rodzinę, przyjaciół, znajomych i współpracowników. To choroba trudna do zniesienia, a czasem i zrozumienia dla osoby dotkniętej nią, rodziny chorego i jego otoczenia. Co może pomóc w walce z nią? Nad tym zagadnieniem pracują lekarze na całym świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie wiem co to depresja. Mam zagospodarowaną każdą wolną chwilę . Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia

Komentarz został ukrytyrozwiń
babeczka
  • babeczka
  • 23.02.2012 18:10

lekarze też chorują, więc leczmy się sami, np. można piec szarlotkę, i potem ją sobie wcinać siedząc przed komputerem albo innym ekranem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, nie tylko. Założyli ośrodki wczasowe na Półwyspie Synaj, Sharm All Ahiekh. Mniejsze w innych miejscowościach tego regionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.