Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10470 miejsce

Depresja - permanentny stan znieczulicy

Świat kurczy się i zamyka w czterech ścianach Twojego pokoju. A przecież miał stać przed Tobą otworem, wystarczy tylko mocno chcieć i podążać w ślad za marzeniami! Wystarczy chcieć! Ale przecież Tobie się nie chce, najnormalniej w świecie nie chce. Niechęć ta wydaje się integralną częścią ciebie, wpisaną w Twoje życie i nic, zupełnie nic wydaje się nie zmienić tego stanu rzeczy.

Dzień Walki z Depresją przypada 23 lutego. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Prozac_pills.jpgGodziny popołudniowe, uchylasz ciężkie powieki, zza których powoli wyłania się tak wyobcowana Tobie przestrzeń. Ostatniej nocy już parę razy wybudzałeś się ze snu, by potem męczyć się, czasami długie godziny aby zasnąć ponownie. Myślami jakie częstokroć nawiedzają cię podczas nieprzespanych nocy, można by zapisać niekończącą się defiladę stron. Ten dzień niczym nie będzie różnił się od poprzednich, już nawet nie łudzisz się, że może być inaczej. Walka z samym sobą, która trwa już od bardzo dawana, szukasz najmniejszych radości, dzięki którym możesz przypisać dzień do całkiem udanych. Nic ponad to.

Literka B sponsoruje serial, w którym grasz główną rolę. Bezcelowość i bezsensowność wszystkiego czego się podejmiesz, nawet jeśli wykrzeszesz z sobie bliżej niezrozumiałą energię aktywacji do realizacji postawionych sobie planów. To i tak konsekwencje za każdym razem będą takie same - najwyżej chwilowa satysfakcja, która umiera równie szybko jak się pojawiła. Musiałeś być chyba najgorszym z możliwych aktorów skoro obsadzono cię w tej roli! Jak długo będziesz odgrywał powierzoną ci rolę i ile odcinków liczyć będzie sobie ten serial zależy tylko od reżysera, który od pewnego czasu gustuje w samych dramatach i czarnych komediach.

Permanentny stan zniechęcenia, deficytu radości z życia i lęk to cechy, które najlepiej opisują stan, który towarzyszy ci każdego dnia. Najchętniej uciekłbyś od wszystkiego i od wszystkich, ale przecież całkowita rezygnacja nie zwalnia cię choćby od zwykłych czynności i obowiązków, z których w dalszym ciągu musisz się wywiązywać. Najprostsze czynności przysparzają niewyobrażalnych wręcz trudności, trudności porównywalnej chyba tylko do próby zrozumienia twoich lęków i obaw przez osoby zdrowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zgadza się pani Jadwigo, nie wiem tylko czy przez taką relacje mógłby ktoś przebrnąć, osoby zorientowane w temacie zdają sobie sprawę z faktu ,że to temat rzeka.
Magdo, artykuł napisałem i przesłałem w niedzielę, gównie w związku ze Światowym Dniem Walki z Depresja, nie pisałem bo ostatnio pochłonęła mnie ta fotografia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnim etapem jest jednak "czarna dziura", ktora najzwyklejsze czynnosci zyciowe (jedzenie, ubieranie się) czyni niewykonalnymi. Dobrze, jesli ostatnim zrywem woli i samorozeznania doczołgasz sie do psychiatry.
Wiem cos o tym, niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.