Facebook Google+ Twitter

Depresja staje się poważnym problemem zdrowotnym na świecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-02 21:17

W ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Takiego zdania są eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, którzy spotkali się w Atenach w ramach pierwszego Globalnego Szczytu Zdrowia Psychicznego.

Obecnie na zaburzenia psychiczne cierpi ponad 450 milionów ludzi na całym świecie; Depresja stanowi największy problem. Już teraz jest jedną z najpoważniejszych przyczyn niepełnosprawności.

Ekspert WHO doktor Shekhar Sabena ostrzega, że w ciągu dwóch dekad spośród wszystkich chorób depresja stanie się największym ciężarem dla gospodarki i społeczeństw. Jego zdaniem, choroba ta
może mieć kilka przyczyn, niektóre z nich są biologiczne, ale duże znacznie mają też czynniki zewnętrzne, na przykład stres. "Więc ludzie biedni, zarówno w krajach rozwijających się jak i rozwiniętych chorują częściej niż osoby zamożne"- mówi ekspert.

Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do zwiększenia nakładów na leczenie depresji, choroby, która w skrajnych przypadkach prowadzi do samobójstw. Eksperci przypominają, że objawem depresji może być przygnębienie, zmęczenie, problemy ze snem, a także lęk, trudności w koncentracji a nawet ból.
Szczyt WHO w Atenach potrwa do niedzieli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.