Derby dla Manchesteru United

W sobotnim spotkaniu angielskiej Premier League pomiędzy Manchesterem United, a City górą była pierwsza drużyna. United wygrał na Old Trafford 2:1.

/ Fot. Sebastian KrygerTen mecz został uznany za hit 27. kolejki Premier League. Manchester United pokonał u siebie Manchester City 2:1, i umocnił się w tabeli.

Ozdobą spotkania była bramka strzelona z przewrotki przez Wayne'a Rooneya w 78. minucie. Mecz był bardzo wyrównany, o czym świadczy statystyka posiadania piłki (50/50 proc.)
Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszedł zespół Alexa Fergusona, po bramce Naniego.
W 65. minucie Manchester City doprowadza do remisu po trafieniu Silvy. Ostateczny cios zadali jednak piłkarze z United po pięknej bramce Rooneya.

Zespół Manchesteru United zwiększył przewagę w tabeli nad City już o 8 punktów.