54775 miejsce

Derby Dolnego Śląska tym razem dla Zagłębia Lubin!

Śląsk Wrocław nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarze z Wrocławia w pojedynku derbowym ulegli Zagłębiu Lubin 0:2.

Spotkanie derbowe to nie tylko walka na boisku, ale i chęć pokazania, „kto ma lepszych kibiców”. To właśnie z tego powodu w trakcie pierwszych 10 minut niedzielnego meczu ciekawsze wydarzenia miały miejsce na trybunach. Kibice Śląska Wrocław przygotowali efektowną oprawę w postaci ogromnej flagi „Wielki Śląsk To My”, ozdobionej zakazanymi lecz niezwykle efektownymi racami. Fani Zagłębia nie pozostali dłużni i odpowiedzieli niewielką flagą z hasłem „Ultras G...”, której towarzyszyły głośne wystrzały. Znacznie ciekawszą prezentację „artystyczną” na sektorze gości można było zobaczyć w drugiej połowie meczu. Znając przepisy, zapewne obie prezentacje zostaną poddane wnikliwym analizom panów z Ekstraklasy, a klubowe kasy skurczą się o kilka tysięcy złotych.

Przez pierwsze pół godziny gry w ofensywie lepiej spisywali się piłkarze Śląska Wrocław. Gospodarze mimo efektownej gry mięli problemy z wykańczaniem akcji. Zmianę wyniku przyniosła nam 31. minuta, kiedy to Michal Papadopulos znalazł się w polu karnym Śląska i bez większych problemów pokonał stojącego w bramce gospodarzy Rafała Gikiewicza.

Szansę na wyrównanie w 37. minucie miał Sebastian Mila, jednak „główka” z kilku metrów powędrowała wprost w rękawice Michała Gliwy. Po zmianie połów groźnie zrobiło się pod bramką Śląska Wrocław. Po podaniu Roberta Jeża, Maciej Małkowski znalazł się kilka metrów od bramki Śląska, jednak jego strzał z ostrego kąta powędrował tuż obok słupka.