Facebook Google+ Twitter

Derby Krakowa. Gorliczanie kibicowali "Białej Gwieździe"

W niedzielę, 6 listopada br., dzięki uprzejmości Cracovii Kraków, grupa sympatyków "Białej Gwiazdy" z Gorlic mogła zasiąść na trybunie rodzinnej stadionu im. Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży.

Organizatorem wyjazdu na "Świętą Wojnę" był Łukasz Brzeziański, animator sportu i rekreacji działający na terenie miasta Gorlice. W 184. Wielkich Derbach Krakowa lepsza okazała się Cracovia - zespół, który zajmuje obecnie 16. pozycję w Ekstraklasie z 9 punktami "na koncie". Choć zespół Dariusz Pasieki na tle całego meczu był gorszy, to w końcowym rozrachunku okazał się bardziej skutecznu. Cracovia zwyciężyła po bramce zdobytej głową w 38. minucie meczu przez Koena van der Biezena.

Dzięki tym trzem punktom, "Pasy" powiększyły swoje szanse na skuteczną walkę o pozostanie w T-Mobile Ekstraklasie. Mecz, chociaż nie stał na najwyższym poziomie sportowym, to dostarczył sporo emocji zgromadzonemu na stadionie Cracovii kompletowi publiczności - niewiele ponad 14-tysięcznej grupie kibiców.

Spotkanie wywołało sporo emocji - głównie przez postawę kibiców, ostrą grę, nieodgwizdanego ewidentnego karnego dla Białej Gwiazdy, którego chyba nie widział sam sędzia. Wśród uczestników wyjazdu na 184. derby Krakowa był jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych bramkarzy Małopolski lat 90-tych ubiegłego wieku Piotr Bilik oraz jedna z największych nadziei polskiej siatkówki, zawodniczka młodego pokolenia klubu KRS Ekstrim Gorlice Oliwia Żegleń. Warto dodać, że ta dopiero czternastoletnia dziewczyna uznawana jest przez znawców siatkówki za jedną z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek młodego pokolenia.

Nie był to już pierwszy wyjazd organizowany przez Łukasza Brzeziańskiego. Dzięki jego osobie gorliczanie mogli być już np. na meczu grupowym Ligi Europy Wisła - Fulham. Już teraz animator sporu i rekreacji pragnie wszystkich chętnych zaprosić na kolejne wyjazdy. Tym razem będzie możliwość zobaczenia na żywo meczów Plus Ligi siatkówki kobiet i mężczyzn, a także meczów hokeja lub koszykówki.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.