Facebook Google+ Twitter

Derby Krakowa: Koen van der Biezen dostał słodką nagrodę za gola!

W piątek, 11 listopada 2011, o godzinie 11.00 na wieży Bazyliki Mariackiej piłkarz Cracovii Koen van der Biezen otrzymał niezwykły dowód wdzięczności od kibiców. Za bramkę strzeloną w 184. Wielkich Derbach Krakowa rozegranych między Cracovią i Wisłą Kraków Holender otrzymał ogromny tort oraz przydomek.

Koen van der Biezen / Fot. Sławomir OstrowskiKoen van der Biezen oprócz ogromnego tortu otrzymał oficjalny przydomek "Bizon Derbowy".

Piłkarz był szczerze zaskoczony sposobem podziękowań, ale przyjął je z uśmiechem i zadowoleniem. Tort w kształcie bizona z wypisanym nowym przydomkiem piłkarza będzie czekał na przylatującą dziś do Krakowa dziewczynę Koena oraz na matki obojga, które również przylatują.

Zapytany o to, czy pokonanie tylu schodów w drodze na szczyt wieży Bazyliki Mariackiej Koen było trudne, odparł, że widział wielu dziennikarzy, którzy na górze mieli problem z oddechem, on sam swoją kondycję ocenia jako dobrą.Koen van der Biezen schodzi z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie już jako BIZON DERBOWY / Fot. Sławomir Ostrowski

Bramka strzelona podczas ostatnich derbów Krakowa zapewniła Cracovii zwycięstwo w spotkaniu z odwiecznym rywalem z drugiej strony krakowskich Błoń, Wisłą Kraków i zadecydowała o odejściu Roberta Maaskanta z posady trenera Białej Gwiazdy.

Bizen i Bizon / Fot. Sławomir OstrowskiNa przydomek klubowy Holender zasłużył sobie jednak znacznie ważniejszym dla Cracovii dokonaniem. Wygrana w 184. derbach Krakowa sprawiła, że po 28 latach "Pasy" pokonały Białą Gwiazdę na boisku przy ul. Kałuży.

Zobacz wideo relację z tego wydarzenia oraz wywiad jakiego udzielił Koen van der Biezen po zejściu z wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie:

Ostatni raz Cracovia pokonała Wisłę Kraków na własnym boisku (przed 184. derbami Krakowa) 23 kwietnia 1983, wygrywając z wynikiem 2:1. W międzyczasie Cracovii dwukrotnie udała się ta sztuka - raz na Stadionie Ludowym w Sosnowcu (22 listopada 2009, wynik 0:1 dla Cracovii) i raz na stadionie Wisły Kraków (24 września 1995, wynik 0:1 dla Cracovii).

Bizon Derbowy dla Koena van der Biezena / Fot. Sławomir OstrowskiKoen van der Biezen wspólnie z hejnalistą z wieży Bazyliki Mariackiej wspólnie dają znać miastu, że już za chwilę rozlegnie się hejnał / Fot. Sławomir OstrowskiKoen van der Biezen dostał słodką nagrodę za derbowego gola / Fot. Sławomir OstrowskiKoen van der Biezen z tortem w kształcie bizona / Fot. Sławomir OstrowskiTort w kształcie bizona / Fot. Sławomir OstrowskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.